Dovolenka v Taliansku netradične (2.)

prvej časti tejto „príručky“ počas dovolenky v Taliansku som vám trošku predstavila sicílske mesto Taormina. Taormina je jednoznačne destináciou č. 1 v mojom zozname, no ak túžite pocítiť pravú sicílsku atmosféru bez turistického zhonu, v ponuke dovolenky v Taliansku je mesto Gioiosa Marea. V tejto časti sa teda zameriam na toto sicílske mesto.

Dovolenka v Taliansku nesie so sebou veľa možností oddychu, zábavy a zážitkov. Či už sa zameriate na okružnú cestu, návštevu najznámejších miest akými sú napr. Rím, Miláno, Benátky, alebo Sardíniu a Sicíliu…

Dovolenka v Taliansku – Gioiosa Marea

dovolenka taliansko

Famózne západy slnka v meste Gioiosa Marea

Názov mesta Gioiosa Marea súvisí s iným mestom, a to Gioiosa Guardia, ktoré stálo na kopci Meliuso a ktoré bolo opustené po zemetrasení v roku 1783 a po veľkom hladomore v nasledujúcom roku. Obyvatelia boli preto evakuovaní z mesta. Títo potom neskôr založili nové mesto na pobreží, ktoré nazvali Gioiosa Marea. Mesto sa nachádza v sicílskej provincii Messina a dnes je jedným z najkrajších turistických destinácií.

Dovolenka v Taliansku, v meste Gioiosa Marea, je najznámejšia pre svoje prenádherné pláže, romantické západy slnka ale tiež pre chutnú gastronómiu a stále spokojných a veselých obyvateľov. Gioiosa Marea sa rozkladá na ploche 26 km2 a centrum mesta sa nachádza asi 30 m nad morom. Z mesta sa ľahko dostanete aj do okolitých známych miest – asi 20 km od starovekého grécko-rímskeho Tindari, 80 km od Cefalu a 90 km od sopky Etna.

Ticho a pokoj

Dovolenka v Taliansku

Dovolenka v Taliansku na Sicílii

Aj keď je turizmus v tomto meste dosť rozšírený, stále sú tam miesta, kde môžete byť úplne sami – vychutnať si prechádzky na súkromnej pláži či najesť sa v útulnej miestnej reštaurácii v „zabudnutej“ uličke. Skvelou voľbou je aj ľahké bicyklovanie pozdĺž pobrežia alebo jazda v kabriolete s krásnym panoramatickom výhľadom na more.

Gioiosa Marea je ideálnym miestom pre kreatívnych ľudí a umelcov rôzneho smeru. Ak vaša dovolenka v Taliansku zahŕňa plán navštíviť aj Sicíliu, nevynechajte mesto Gioiosa Marea. Mnoho cestovateľov sa o tomto meste vyjadruje slovami „kto nevidel na vlastné oči, nepochopí“. Mesto vraj ponúka benefit v podobe zvláštneho vrúcneho pocitu, ktorý vo vás ostatne ešte dlho potom.

Komentovať