Dovolenka v Taliansku netradične (1.)

Keď sa hovorí o lacnej európskej dovolenke, mnohí Slováci si hneď v mysli predstavia Chorvátsko, Bulharsko, možno aj Turecko… Dnes vám však predstavím dovolenku v Taliansku, možno trošku netradične. K Taliansku patrí Sicília, kde sa nachádzajú dve s niekoľkých úžasných talianskych miest – Taormina a Gioiosa Marea, ktoré vám trošku predstavím.

Dovolenka v Taliansku – Taormina

dovolenka v taliansku

Taormina – dovolenka v Taliansku

Okázalo usadené mesto na úpätí hôr, Taormina, patrí medzi najobľúbenejšie sicílske letné destinácie (aj keď ja odporúčam navštíviť toto neskutočné mesto na jar pretože júl a august sú extrémne preplnené turistami).

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Taliansku, určite si vyberte toto elegantné letovisko milované i náročnými dovolenkármi a celebritami. Aj keď je toto mesto preplnené turistami a hlavnú ulicu lemujú rušné značkové predajne, Taormina ostáva naďalej bolestne nádherné mesto s nádhernými stredovekými kostolmi, ohromujúcim gréckym divadlom (ide o zrúcaninu, ktorá po ňom ostala), a prenádhernými panoramatickými výhľadmi na záliv Naxos a sopku Etna.

História v skratke

dovolenka taliansko

Historické uličky v meste Taormina

Mesto Taormina bolo založené v 4. storočí pred n. l., a tešilo sa veľkému rozkvetu pod vedením gréckeho panovníka Gelone II a neskôr pod Rimanmi. Po tom, ako bolo mesto dobyté Normanmi v roku 1087, upadlo do pokojného neznáma a ticha. To, ako vyzerá dovolenka v Taliansku dnes, a teda akási reinkarnácia mesta Taormina na turistickú zónu, sa datuje do 18. storočia, kedy ho „objavili“ severní Európania.

Pre mesto je známe meno Goethe, rovnako ako DH Lawrence, ktorý tam žil v rokoch 1920 – 1923 a v priebehu týchto rokov mesto Taormina zlákalo celú armádu spisovateľov, umelcov, aristokratov a kráľovskú rodinu.

Dovolenka v Taliansku – tip v meste Taormina:

dovolenka taliansko

Zrúcanina divadla – Taormina

Pre fanúšikov filmu „Krstný Otec“, ktorý bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, je Taormina zaujímavá najmä uličkami, v ktorých bol pôvodný film natáčaný.

V ponuke je prehliadka mesta týkajúca sa najmä tohto filmu, návšteva určitých miest a spoznanie miestnych obyvateľov, ich kultúry a každodenného spôsobu života – čo vás myšlienkami a pocitmi vráti späť v čase.

Prehliadka zahŕňa okrem iného aj návštevu najznámejšieho baru „Bar Vitelli“ (kde sa odohrali mnohé ukážky filmu), kostolu Santa Lucia z 13. storočia (kde bola slávna svadba Michaela Corleoneho a Apollonie), či návšteva kostolu a kláštora zo 17. storočia (kde je pochovaných 37 rôznych múmií z 18. st.). Nezabudnite si obuť pohodlné topánky, pretože počas tejto prehliadky budete chcieť prejsť a vidieť všetko.

Pokračovanie o Talianskej dovolenke v meste Gioiosa Marea nájdete tu.

Komentovať