Klokanky pre deti sú jednou z možností

   Je úplne prirodzené, že problematike ako správne nosiť úplne malé deti v počiatočných obdobiach ich života, sa venuje veľká pozornosť. O zdravom a správnom nosení dieťaťa bolo napísaných mnoho odborných štúdií aj populárne – vedeckých článkov. Občas sa mamičky stretnú aj s názorom, či sú klokanky pre deti úplne vhodné alebo nie.

Nosenie by malo byť správne z pohľadu zdravia a bezpečnosti dieťatka, ale aj pohodlné pre mamičku či otecka.

Najmä neskúsené mamičky, ktoré ešte s nosením nemajú žiadne skúsenosti, prípadne majú málo informácií o tom, ako bezpečne a zdravo nosiť svoje dieťa. Tak, aby to bolo nosenie správne z pohľadu zdravia a bezpečnosti dieťatka. Ako aj pohodlné pre nosiaceho človeka.

Klokanky pre deti tesne po ich narodení

    Klokankovanie novorodenca je veľmi zaujímavý pojem, ktorý umožňuje vyvolať prvé asociácie dieťaťa a matky. Obľúbené zvieratká klokanky zostávajú po narodení vo vaku svojej matky, čo im umožňuje zostať v bezpečí a dobre sa vyvíjať. Klokankovanie pozostáva z kontaktu koža na kožu medzi dieťaťom a jeho matkou alebo otcom. Dôležitý je kontakt s holou pokožkou, ktorá vám umožňuje byť naozaj blízko pri sebe. Táto metóda sa často používa u detí, ktoré sú odlúčené od rodičov krátko po narodení, napríklad predčasne narodené a v inkubátore. Vďaka klokankovaniu dokážete vynahradiť puto medzi dieťaťom a rodičom a správne ho vybudovať. Oplatí sa začať s klokankou čo najskôr, aby sa dieťa pripútalo k rodičovi a zároveň pocítilo jeho teplo a blízkosť.

Klokankovanie vyvoláva prvé asociácie dieťatka a mamy.

Nosič, šatka, ruksak  alebo aj klokanky

    Praktických možností, ako bezpečne nosievať svoje dieťa a pritom mať voľné obidve ruky, je niekoľko. Pri výbere nosiča alebo šatky dbajte na zdravé polohovanie bedier pre vaše dieťatko. Dôležité je aj vaše pohodlie.

    Detské nosiče, šatky a detské batohy sú rôzne druhy vybavenia na nosenie dieťaťa na hrudi alebo chrbte. Nosič je mäkký polstrovaný nosič, ktorý nosíte na prednej strane tela. Niektoré majú nastaviteľné možnosti, takže môžete svoje dieťa nosiť na chrbte alebo na boku. Jednou z možností, ako nosiť svoje dieťa, sú samozrejme aj diskutované klokanky pre deti.

Komentovať