Zimná pracovná obuv zahreje aj ochráni

Asi sa nemusíme príliš dlho dohadovať o tom, že obuv je jedna z tých podstatných zložiek našej každodennej výbavy. Keď vám nesadne tričko, to sa dá prekonať, ale keď je vaša obuv menšia alebo väčšia, je to doslova utrpenie. A ešte horšie to môže byť v práci, kde vykonávate aj nie úplne prirodzené pohyby. Preto odporúčame vyberať obuv veľmi dôsledne, niekedy možno aj zabudnúť na šetrenie, vaše nohy to iste časom ocenia. My sa teraz v článku zameriame na to, aké benefity ponúka zimná pracovná obuv a kde všade sa dá využiť.

Zimná pracovná obuv vhodná aj do mrazivej zimy

Aké všetky kritéria by mala kvalitná pracovná obuv spĺňať?

Keďže sa bavíme o obuvi pracovnej, automaticky by sme odporučili obuv s oceľovou špicou alebo aspoň so špicou výrazne stvrdenou. Takáto obuv je síce o máličko ťažšia ako obuv klasická, pokiaľ však pracujete s ťažkými váhami, mala by byť obuv tohto typu samozrejmosťou. V práci sa môže prihodiť nehoda veľmi rýchlo, a poznáme nespočetne prípadov, kde takáto obuv zachránila prsty či dokonca nohu. Pokiaľ sa bavíme o obuvi na zimu, topánky by nemali byť polovičné, ale skôr vysoké, pre lepšie udržanie tepla. Mali by obsahovať v názve slovíčko „termo“ , ktoré vám zaručí, že cez vaše topánky neprenikne voda ani chlad. Lebo môžete mať akékoľvek kvalitné topánky, ak raz nasiaknu vodu, budete trpieť celý deň. V dnešnej dobe sa dajú topánky pri kúpe aj impregnovať dodatočnou ochrannou vrstvou proti prepúšťaniu vlhkosti, odporúčame tento krok vykonať.

Veľmi obľúbená pracovná obuv Madron

Kde všade sa dá zimná pracovná obuv využiť

Zimná pracovná obuv by sa mala  samozrejme vyberať aj podľa toho, v akom prostredí pracujete. Pre externé práce existujú topánky pripravené do extrémneho prostredia či chladu. Do interiéru by sme navrhovali trochu priepustnejšiu obuv, aby sa noha veľmi neprepotila. Zimná pracovná obuv nemusí byť nutne využívaná iba pri práci, výhody takejto obuvi isto ocenia pri dlhom sedení a čakaní zanietení rybári či poľovníci.

Komentovať