Zeolitový prášok ako pohlcovač pachov do domácnosti

zeolitový prášokKaždý, kto má nejaké domáce zvieratko, musí rátať s tým, že sa pri jeho chovaní nevyhne menšiemu či väčšiemu zápachu v interiéri svojho bytu alebo domu. Avšak, zápach, ktorý je typický pre mačky a ich mačacie záchody patrí k tým najviac nepríjemným a práve preto si myslíme, že by mu mala byť venovaná špeciálna starostlivosť.
Jednou z možností, ako mu predchádzať, poprípade sa ho čo najúčinnejšie zbaviť, môže byť zeolitový prášok a podstielky, ktoré sa z neho vyrábajú. A práve im bude venovaný aj náš dnešný článok.

Zeolitový prášok a jeho adsorbčné vlastnosti

V prvom rade je dobré objasniť, čo vlastne zeolitový prášok je a prečo je vhodný ako pohlcovač pachov do domácnosti, kde s vami žijú aj vaši domáci miláčikovia – mačky.
Zeolit je hornina, ktorá vzniká počas vulkanickej činnosti, kedy sa vzniknutý popol mieša s morskou soľou a práve z takto vzniknutej horniny sa následne vyrába zeolitový prášok.
Ten je vďaka svojim adsorbčným vlastnostiam skvelým pohlcovačom pachov (pohlcuje hlavne pach amoniaku, ktorý je obsahom mačacieho moču a príčinou neznesiteľného zápachu) aj vlhkosti (z exkrementov) a teda je skvelým pomocníkom do každej domácnosti, kde sa chcete vyhnúť týmto dvom nepríjemnostiam.

Netoxický, prírodný a hlavne zdravotne nezávadný

zeolitový prášokJe dôležité poznamenať, že zeolitový prášok je netoxický a zdravotne nezávadný pre vášho domáceho miláčika. Aj samotné podstielky pre mačky sa vyrábajú z čistého prírodného zeolitu a čo je tiež výhodou, nijakým spôsobom neznečisťujú srsť či labky vašej mačky, takže vášmu štvornohému členovi rodiny a v konečnom dôsledku i vám ponúknu iba maximálny komfort.

Okrem toho, že vás zeolitový prášok dokáže zbaviť vyššie spomínaných pachov, zabezpečí aj istú antibakteriálnu ochranu, pretože zabraňuje vzniku a množeniu baktérií, parazitov, roztočov a plesní.

Ďalšie možnosti ako využiť zeolitový prášok v domácnosti

Zeolitový prášok však nie je vhodný iba ako pohlcovač pachov pre mačky. Určite vám pomôže aj pri iných drobných domácich zvieratkách, ďalej pri aplikácii na oblečenie dokáže adsorbovať pach aj priamo z neho, ale tiež sa používa napr. v chladničkách, kde dokáže neutralizovať jednotlivé pachy.

Komentovať