Zdravotnícke blúzy pre zdravotníkov

Či už ide o doktora, zubára alebo jeho sestričku, každý zdravotník by mal mať prislúchajúce zdravotnícke oblečenie. Ktoré plní nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu. Zdravotnícke plášte, nohavice, blúzy, pracovné topánky a v neposlednom rade aj zdravotnícke blúzy sú neodmysliteľnou súčasťou každého zdravotníckeho zamestnania. Zdravotnícke šaty sú potrebné napríklad aj na to, aby ste vedeli zdravotníka hneď na prvý pohľad odlíšiť od ostatných ľudí. Pričom oblečenie môže mať viacero podôb ako aj farieb. V zdravotníctve prevláda najmä biela farba, no tesne za ňou je aj zelená a modrá, pričom nie je nič  ojedinelé vidieť aj zdravotnícke blúzy s potlačou.

 

Zdravotnícke blúzy

Zdravotnícka blúza

Zdravotnícke blúzy s potlačou

Možno ste ešte nemali toľko šťastia, aby ste videli doktora alebo jeho sestričku v oblečení s potlačou, no problém bude pravdepodobne v tom, že nemáte deti. Zdravotnícke blúzy s potlačou totiž najčastejšie nosia detskí pediatri a ich sestričky a to najmä preto, aby sa deti u doktora necítili nepríjemne a prekonali svoj strach. Blúzy majú zvyčajne veselú a farebnú potlač, napríklad so sovičkami alebo tučniakmi. Vďaka čomu si deti pri bežných vyšetreniach nevšímajú nepríjemné zdravotnícke prostredie u doktora, ale sledujú veselé postavičky na zdravotníckej blúze. Vyšetrenie tak prebieha v pokojnom duchu bez plaču a kriku a spokojné sú obe strany. Veď kto by sa už bál doktora, ktorý má na sebe oblečenú blúzu s tučniakmi?

Zdravotnícke blúzy

Dámska zdravotnícka blúza s potlačou

Aký materiál je vhodný pre zdravotnícke blúzy?

Kedysi boli zdravotnícke šaty pomerne strohé, mali jednoduchý strih a v drvivej väčšine mali bielu farbu. Módne trendy sa však menia a to platí nielen pre bežné oblečenie, ale aj pre to zdravotnícke, vďaka čomu si dnes doktori môžu vyberať zo skutočne bohatej ponuky. Zdravotnícke blúzy patria k tým najobľúbenejším a to najmä pre ich jednoduchý dizajn. Ktorý je často obohatený nejakou tou farbou alebo už spomínanou potlačou. Väčšinou sa vyrábajú s krátkym rukávom a to buď v zelenej, modrej alebo bielej farbe. Veľmi dôležité je to z akého materiálu sú zdravotnícke blúzy vyrábané. Ideálna je bavlna, no vhodná je aj antibakteriálna úprava textílii, ktorá zabraňuje množeniu nebezpečných baktérií, minimalizuje pachy a zvyšuje životnosť blúzy.

Zdravotnícke blúzy

Krátka zdravotnícka blúza

Komentovať