Zaujímavosti Paríža

Hlavné mesto Francúzska je každoročným lákadlom mnohých turistov, cestovateľov a dovolenkárov. Letenky do Paríža si môžete rezervovať výhodne v každej cestovnej kancelárii alebo prostredníctvom online rezervácie.

pariz letenky do pariza

Paríž má bohatú a pestrú históriu. Nachádza sa tam množstvo zaujímavých galérií, múzeí a historických pamiatok. Medzi najznámejšie neodmysliteľne patria Katedrála Notre-Dame, Louvre, Víťazný oblúk, Sainte-Chapelle, Bazilika Sacre Coeur a samozrejme Eiffelova veža. Atrakcií je tam toľko, že by vám na to ani týždňová dovolenka poriadne nestačila. Keď som sa prvý krát chystala navštíviť Paríž, najviac ma zaujímalo, či francúzske raňajky na balkóne sú naozaj také zmyselné a romantické, ako o nich básnia v médiách a filmoch. Tak som si sadla s rannou šálkou kávy, od hotelovej služby som si vyžiadala čerstvé croissanty s džemom a vychutnávala si ich pri východe slnka. Musím uznať, má to svoje čaro. V podvečer som sa rozhodla zopakovať si to, no kávu som zamenila za pohár miestneho, vynikajúceho akostného vína. Paríž je fascinujúce historické mesto. Toto mesto je neustále v pohybe, no napriek rozvoju si stále uchováva svoje dedičstvo, kultúru, eleganciu a hrdosť. Je zvláštne ako Paríž „osloví“ každého človeka, aj keď ho ešte nenavštívil.

letenky do parizaParíž znamená miesto, kde už od dávnych čias ľudia prichádzali hľadať šťastie. Prichádzali tam mnohí maliari, básnici, sochári a iní umelci. V 19. storočí sa tam vo veľkej miere uplatnila móda. Dodnes je Paríž považované za „mesto módy“. Parížska móda je inšpirovaná ulicou, prichádza z kaviarní a salónov. Paríž je však predovšetkým krásne mesto. Odporúčam navštíviť časť Montmartre. Táto časť ponúka krásne tiché uličky Paríža a nezabudnuteľnú atmosféru. Kopec Montmartre nesie názov vzniknutý z legendy, ktorá hovorí, že prvého parížskeho biskupa – svätého Denisa, popravili Rimania na Montmartri, keď odmietol zaprieť Boha. Svätý Denis si dal hlavu späť na krk a odkráčal. Od toho momentu Parížania nazývali tento kopec „mont martyrum“, čo v preklade znamená „hora mučeníka“. Prejdite sa tiež po slávnej Champs Elysées až ku Grand Palais a Petit Palais alebo od Palais de Chaillot cez Rue Kléber až k Víťaznému oblúku. Paríž je najviac navštevovaný turistami v auguste. Zvláštnosťou sú pláže, ktoré „vyrástli“ na nábrežiach Seiny. Okrem iného sa v Paríži nachádza množstvo hradov, zámkov a pevností.

Komentovať