Last minute Tunisko – čím je tak zaujímavé?

Tunisko je štátom na severe Afriky, ktorého  brehy sú obmývané vodami Stredozemného mora. Bohatá história krajiny vytvorila atraktívnu zmes kultúr. Dnešné Tunisko si je veľmi dobre vedomé, aké príjemné podmienky pre turistov ponúka. Jeho územie je tvorené na severe údolím rieky Medžerda prechádzajúcom cez masív Dorsale, stepnými oblasťami a najjužnejšie položenými púštami. Veľkým lákadlom pre pobyty last minute Tunisko sú čarovné tuniské mestá. Ich historické centrá, tržnica s temperamentnými predavačmi a jedinečnou orientálnou vôňou.

Last minute Tunisko

Tunisko je skvelé miesto na letnú dovolenku.

Last minute Tunisko

Veľmi vhodné je pre prímorskú dovolenku miestne podnebie. Od mája do septembra sa tu môžete stretnúť s tropickými teplotami nad 30 °C. Veľkými prednosťami last minute zájazdov do Tuniska je ich prijateľná cena, výborná letecká dostupnosť a kvalitné služby väčšinou veľkých a luxusných hotelov s orientálnymi architektonickými prvkami. Veľmi obľúbený je ostrov Djerba, ďalšie známe pevninskej lokality sú Hammamet, Mahdia a Sousse. Dovolenka v Tunisku je atraktívne pekná a čo viac, aj pomerne lacná. Samozrejme vždy sa ponúka možnosť využiť last minute zájazdy a zaplatiť ešte menej.

Last minute Tunisko

Tržnica s orientálnou vôňou a hlučnými predavačmi.

Kedy do Tuniska na last minute?

Vzhľadom k tomu, že Tunisko je relatívne teplá krajina a počasie tu dovolenke pri mori praje viac ako trištvrte roka, tak aj ponuka zájazdov na poslednú chvíľu je skutočne pestrá. Do Tuniska možno teda v rámci last minute ponuky vyraziť od marca do novembra a zľavy týchto zájazdov sa štandardne pohybujú v rozmedzí od 8 do 30%. Na druhú stranu väčšina cestovných agentúr aj samotných cestovných kancelárií dobre vžitý a známy výraz „last minute“ občas zneužíva. Ako last minute totiž označujú zájazdy nielen so 14 dňovým, ale napríklad aj niekoľkomesačným predstihom. Len preto, aby svoju ponuku viac zviditeľnili. Preto napríklad už počas mesiacov január a február si môžete tzv. last minute Tunisko rezervovať, pritom prvé odlety do zvolených tuniských destinácií sú najskôr v priebehu mesiaca marca.

 

Komentovať