Založte si offshore spoločnosť rýchlo a bez problémov

Slovo offshore je v súčasnosti veľmi frekventovaný výraz v oblasti podnikania. Výhodné podmienky a ďalšie vlastnosti, ktoré založenie offshore spoločnosti má, ho predurčujú na denno-denne využívanú záležitosť. Aj slovenskí podnikatelia poznajú túto možnosť, hoci nie každý vie, o čo ide. Kde sa dá offshore spoločnosť založiť? Ako to funguje a čo to vlastne znamená? Viac sa dozviete v tomto článku.

Offshore spoločnosti

Založiť offshore spoločnosť sa dá rýchlo a bez problémov.

Offshore spoločnosti v skratke

Založenie offshore spoločnosti znamená, založiť si firmu so sídlom v zahraničí, v krajinách s výhodnejšími daňovými podmienkami. Medzi takéto krajiny patria napríklad Kajmanské ostrovy, Seychely, Belize, Panama či Dominikánska republika. V týchto štátoch sa offshore pobočky bežne zakladajú. Offshore podnikanie a založenie offshore účtu či pobočky má hneď niekoľko výhod. Medzi najvýhodnejšie patrí daňová optimalizácia a súkromie pri hospodárení s financiami. Zaručená je anonymná vlastnícka štruktúra, takže vaše financie sú čisto vo vašich rukách. Založenie takejto firmy je rýchle, avšak od patričnej byrokracie vás ušetrí agentúra, ktorá sa takýmto servisom zaoberá. Spoločnosti špecializujúce sa na založenie offshore firiem a na podnikanie s nimi sú skúsené a majú svoje zaužívané postupy. Váš čas na vybavenie tejto záležitosti sa tak podstatne skráti. Oceníte to aj v prípade jurisdikcie a právnych záležitostí, ktoré so zakladaním firiem neodmysliteľne súvisia.

Offshore spoločnosti

Medzi krajiny s výhodnejšími daňovými podmienkami a offshore spoločnosťami patria aj Seychely.

Cena založenia offshore firmy

Cena založenia offshore spoločnosti sa vyplatí. Pokiaľ uvážime, že sa v nej skrývajú poplatky za celkový servis a pripočítame investíciu do budúcna, ide o výhodnú sumu. Suma sa pohybuje v závislosti od krajiny od 700 eur. Medzi kompletný servis patrí aj dokumentácia ako napríklad spoločenská zmluva, stanovy spoločnosti, iné zmluvy a pod.. Kompletným službám v tejto veci sa hovorí zostavovanie ready made spoločnosti. Ten výraz znamená úplný servis, firmu, ktorú dostanete na kľúč.

Offshore spoločnosti

Cena založenia offshore spoločnosti sa vyplatí, pokiaľ uvážime, že sa v nej skrývajú poplatky za celkový servis a pripočítame investíciu do budúcna.

Rozdiel medzi offshore a onshore

Naproti tomu onshore spoločnosti sú spoločnosťami založenými v krajinách s menším daňovým zaťažením. Avšak musia platiť dane zo zisku spoločnosti a viesť účtovníctvo. Medzi krajiny, ktoré sú vhodné na vznik onshore spoločnosti patrí Malta, Veľká Británia či Singapur.

Komentovať