Záhradné lavice sú moderným kusom nábytku

záhradné lavice

Záhradné lavice môžu spĺňať aj dekoratívnu funkciu

Mnoho ľudí si pod pojmom lavice predstaví nepohodlné, tvrdé sedenie, na ktorom sa budú vaši hostia neustále mrviť a niekedy by najradšej dali prednosť státiu. To možno platilo v minulosti, dnešné technológie a hlavne dizajn vedia premeniť aj záhradné lavice, na kus estetického a pohodlného nábytku. Záhradné lavice sú výborným riešením, keď potrebujete k stolu posadiť viac ľudí. Pokiaľ by ste použili stoličky, ktoré majú opierky na ruky a široké sedenie, nemuseli by sa všetci pozvaní k stolu zmestiť.

Aké vlastnosti majú dobré záhradné lavice?

Pri výbere a nákupe záhradných lavíc by ste mali v prvom rade pozerať na materiál, z ktorého sú zhotovené. Najklasickejšie a zároveň aj najkvalitnejšie sa vyrábajú z masívneho dreva, napríklad dubu alebo buku. Opierka chrbta by mala mať mierny sklon dozadu, aby sa mohli hostia pohodlne usadiť. Sedacia časť záhradnej lavice by mala byť vyplnená kvalitnou náplňou a potiahnutá buď kožou, alebo inou tkaninou. Pokiaľ nechcete na svojej lavici stály dizajn, môžete si zvoliť čisto drevené prevedenie a hostia si môžu pridávať vankúše alebo podsedáky podľa svojho uváženia. Tieto lavice majú tú výhodu, že ich môžete nechať v záhrade a pri nepriaznivých podmienkach počasia, vám sedacie vankúše nenavlhnú od dažďa a nevyblednú od slnka. Pri výbere tiež dbajte na kvalitnom prevedení nôh lavice. Aj vyklápacie nohy môžu byť pevné a stabilné pri správnom dizajne. Určite sa vyhýbajte jednoduchému vyklápaciemu systému, aký môžete vidieť u lavíc, ktoré sa umiestňujú na verejné priestranstvá pri letných slávnostiach mesta alebo koncertoch na námestiach.

záhradné lavice

Záhradné lavice dostať v rôznych tvaroch

Dizajn

Záhradné lavice by ste mali dizajnom doladiť k záhradnému nábytku ktorý vlastníte. Aj keď je tu predpoklad, že lavice budete používať len pri zhromaždeniach širšej rodiny alebo väčšej záhradnej párty pár krát za rok, nábytok by mal vyzerať jednotne. Vaši hostia tento detail určite ocenia a budú sa cítiť príjemne a pohodlne.

Komentovať