Whisky, ktorú som si zamiloval

whiskeyKeď sa povie whisky, ako mladý študent som si predstavoval tmavý alkohol, ktorý ma nijako extra neočaril. Časom sa však moje preferencie začínali meniť a ja som začal objavovať krásu a čaro aj drahších a kvalitnejších alkoholov, ideálne v kombinácii s kubánskou cigarou. Takto som sa pomaly dostal až k whisky a bourbonu.

Whisky Jameson

Z množstva whisky, ktoré som ochutnal ma asi najviac očarila írska whiskey značky Jameson. Kombinácia jemnej chute za prijateľnú cenu si ma hneď získala. Tak sa stalo, že som dlho pijával iba klasickú Jameson Irish whiskey. Až po relatívne dlhej dobe som spoznal aj prémiovejšie druhy značky Jameson.

Po zistení aká veľká je ponuka som sa rozhodol ochutnať všetky. Nie je to síce najlacnejší špás, ale spätne svoje rozhodnutie určite neľutujem. Bol to pre mňa ohromný zážitok a prekvapenie, ako sa dá známa chuť pozmeniť bez straty typických charakteristík v chuti a vôni.

JAMESON18 YEARS OLD LIMITED RESERVE

Zo všetkých šiestich u nás ponúkaných druhov ma oslovil najviac práve JAMESON 18 YEARS OLD LIMITED RESERVE. Je to jeden z najstarších druhov, ktoré Jameson na trh ponúka. Master blender pripravil dokonalú chuťovú súhru z troch perfektných whisky. Vďaka jeho skvelej práci získava jemnú, ale zároveň zložitú chuť s dlhým záverom. Tento pozostáva z tónov dreva, korenia a karamelu, ktoré spolu vytvárajú dokonalý chuťový zážitok.

Dospelá whiskey

whiskyTo, že sa jedná o skutočne dospelú whisky, dokazuje aj jej dĺžka zrenia v sudoch. Na dosiahnutie špecifickej chuti a vône sa používa osemnásťročné zrenie v sudoch po bourbone a sherry oloroso. Vďaka týmto vlastnostiam a dĺžkou zrenia je tento druh od uvedenia na trh stále predávaný iba v obmedzenom množstve. Toto však napovedá aj samotný názov tohto klenotu vo fľaši.

Láska na celý život

Dlho som hľadal svoj obľúbený drink. Počas tohto hľadania som otestoval množstvo nápojov, avšak toto je ten ktorý som si zamiloval zo všetkých najviac. Jameson je pre mňa synonymom kvality, skvelej chuti a pohody. O mojej vášni vedia aj všetci moji známy a preto je to najčastejší darček, ktorý dostávam. Takže všetkým prajem:  Na zdravie!

Komentovať