Vzduchovky Slávia – overená kvalita českej zbrojovky

Takmer každého chlapca, aspoň raz za život prepadla myšlienka, že by sa chcel stať akčným hrdinom, ovládať boj z blízka či strieľať zo zbraní. Niektorých túžba zastrieľať si drží až do dospelosti. Na ostrú zbraň však treba vlastniť zbrojný preukaz a to niektorých ľudí z rôznych dôvodov odrádza. Sú však zbrane, ktoré môžete legálne držať a dokonca s nimi strieľať aj na vlastnej záhrade. Medzi tie patrí aj vzduchovka. Tých je na trhu požehnane a môžete vyberať medzi rôznymi výrobcami či druhmi, avšak jasnou jednotkou sú už niekoľko rokov staré dobré vzduchovky Slávia.

Vzduchovka Slavia 634

Prečo si vybrať vzduchovky Slávia

V našich končinách ide o najznámejšieho dodávateľa týchto zbraní a u ľudí si značka vybudovala za niekoľko rokov už dosť dobré meno. To potvrdzuje stále a aj vďaka tomu si dnes môžeme vybrať s niekoľkých typov vzduchoviek. Najobľúbenejšie vzduchovky Slávia sú 631 lux a 634, najmä 634-ka patrí medzi najznámejšie výrobky českej zbrojovky. Svoju pozíciu si vyslúžila najmä vďaka vyššiemu výkonu, čo v praxi znamená dlhší dostrel. Precízne spracovanie a klasická obsluha, ktorá mnoho ľudí pozná zo škôl či rôznych táborov sú pridanou hodnotou tejto vzduchovky. Okrem toho vzduchovky Slávia majú jednu veľkú výhody a to dostupnosť náhradných dielov.

vzduchovky

Streľbu zo zbrane si najskôr vyskúšajte

Ako poriadnu vzduchovky využiť

Výhoda vzduchoviek je v tom, že nemusíte chodiť nikam na strelnicu a ani sa riadiť bezpečnostnými opatreniami. Samozrejme, že aj s týmito zbraňami treba zaobchádzať opatrne a zodpovedne, ale strieľať z nej môžete aj pred svojím domom. Po zakúpení je dobré vystrieľať sa na klasický terč a to hneď z dvoch dôvodov. Jedným je zlepšovanie vašich streleckých schopností a tým druhým je skúšanie správneho rozptýlenia zbrane, ktoré môže byť od výroby nastavené rôzne. Ak vás už streľba na terč omrzí je čas prejsť na niečo zložitejšie. Vyšším levelom by mohla byť zavesená PET fľaša na strome vo vzdialenosti okolo 30 metrov, ktorej dno naplňte napríklad pieskom. Pri streľbe je vhodné pohodlné športové oblečenia a ochrana očí.

 

 

Komentovať