Vzduchovky, ideálne zbrane pre začiatočníkov

vzduchovky

Vzduchovka Gamo Hunter DX kal. 4,5mm

Ako stále hovorím, môj vzťah k zbraniam a streľbe vznikol ešte keď som bol malý chlapec, keď som leto a každé prázdniny trávil u mojich starých rodičov. Spolu s kamarátmi sme robili neplechu po okolí a dedko ma v jedno leto naučil strieľať zo vzduchovky. Odvtedy streľbu a zbrane zbožňujem. Hoci mám aj zbrojný preukaz a na strelnici trávim vzhľadom na moje časové možnosti veľa času, na starú dobrú vzduchovku, s ktorou som začínal nedám dopustiť. Vďaka nej si pripomínam moje strelecké začiatky a pri každom výstrele spomínam na dedka, ktorý tu už bohužiaľ niekoľko rokov nie je.

Posunutie vzťahu k streľbe aj mladším

Takto som si jedno leto uvedomil, že ako som dostal k streľbe ja, by som mal posunúť aj ďalším mladým. Keďže ešte nemám vlastné deti ani ja sám, nie to ešte vnúčence, rozhodol som sa priblížiť čaro streľby zo vzduchovky strýkovmu synovcovi.

Tento 7 ročný chlapec tráviaci väčšinu času pred obrazovkou televízie, počítača alebo tabletu doteraz poznal strieľanie iba z množstva akčných a krvavých hier. Po dohode s mojim strýkom, otcom tohto nádejného strelca, sme sa dohodli že prídem cez víkend aj so vzduchovkou.

Streľba zo vzduchovky je najlepšia zábava na letné prázdniny

Malý Peter mal zbrane rád, ale iba z počítačových hier. Tak po mojom príchode a ľahkom obede som z auta vytiahol vzduchovku, broky, lapač brokov a terče. Petrovi začali prekvapením a nadšením svietiť oči. Hneď som sa dal do vysvetľovania ako zaobchádzať so vzduchovkou, bezpečnostné pravidlá a spôsob ako strieľať.

vzduchovky

Streľba zo vzuchovky je nákazlivá

Peter hltal každú informáciu a už sa nemohol dočkať kedy začne strieľať. Po prvom výstrele som vedel, že je rovnako nakazený streleckou vášňou ako som sa nakazil v jeho veku aj ja. Strieľali sme celé popoludnie a moju vzduchovku som mu nakoniec aj na pár dní požičal. Podmienkou však bolo, že strieľať bude iba pod dohľadom dospelého. Toto všetko dodržal a neuveriteľne sa počas leta zlepšil.

Hneď v septembri sa začal streľbe zo vzduchovky venovať aj športovo v neďalekom klube. Aktuálne už súťaží vo svojej kategórii a je z neho nádejný športový strelec. Petrov príklad je krásnou ukážkou, že aj dnešná mládež sa vie odtrhnúť od obrazoviek a technologických hračiek a venovať sa aj reálnemu športu. Podmienkou je, aby ich mal kto viesť a som rád, že aj ja som prispel svojou troškou.

Komentovať