Výživa pre rastliny – hnojivo na jahody

hnojivo-na-jahodyAj  vy si túžite pestovať vlastné plodiny, no nemáte záhradku? Niektoré menšie plodiny si môžete pestovať aj u vás doma alebo na balkóne. Napríklad jahody. Jahody sú skvelým ovocím po celý rok. Jahody sú bohaté na mangán, zinok a vitamíny A, B, C a E. Jahody tiež obsahujú menšie množstvo vápnika, draslíka a železa.

Jahody dobre pôsobia na reumatizmus. V staroveku, Rimania verili, že jahody chránia pred omdlievaním, horúčkou, sú skvelým liekom proti zápalu hrdla a pred ochoreniami  krvi, pečene a sleziny.  Jahody tiež obsahujú ovocné kyseliny, ktoré majú dezinfekčné účinky na tráviaci systém a zlepšujú vstrebávanie železa z rastlinných potravín.

Uvažujete o pestovaní ovocia doma? Jahody sú ideálne,  pretože ich pestovanie nie je náročné. Ak sa o ne pravidelne staráte, budete mať bohatú úrodu aj tri – štyri sezóny po sebe. Je dôležité pridávať aj hnojivo na jahody, teda dopĺňať potrebné živiny. Kvalitné a prírodné hnojivo na jahody môžete kúpiť aj od spoločnosti Agrobiosfer. Prírodné hnojivá z morských rias obsahujú potrebné živiny a vysoký zdroj organických minerálov.

Ak pestujete svoje vlastné jahody, najvhodnejšie je zbierať ich ráno a jesť by sa mali len úplne zdravé. Jahody sa tiež používajú v kozmetickom priemysle – jahody spolu s citrónovou šťavou odstraňujú pehy, prečisťujú pleť a celkovo zlepšujú pokožku. Jahodová kúra dobre pôsobí na choroby ako je dna, prečisťuje krv, obličky, črevá a kĺby.

Komentovať