Vyvoláva vo vás škola v prírode pochybnosti?

škola v prírode

Školy v prírode sú plné zábavy, kreativity a hier

Máte doma malého školáka alebo školáčku, ktorých čaká ich prvý triedny výlet do prírody? Škola v prírode sa praktizuje už dlho a určite si aj sami spomeniete na svoje prvé zážitky so spolužiakmi, ale aj pocity smútku za domovom. Ak sa teda bojíte svoje ratolesti pustiť samé na viac dní preč, tak si spomeňte práve na toto obdobie a v konečnom dôsledku zistíte, že vás to posunulo.

Takéto výlety sú pre deti „krst ohňom“ a po ich úspešnom absolvovaní, dieťa nadobudne zo seba pocit, že už vie niektoré veci zvládnuť aj samo, čo spríjemní život aj vám ako rodičom.

Ako sa vysporiadať zo strachom

škola v prírode

Nové skúsenosti, noví priatelia

Strach môže prísť zo strany detí ale aj rodičov. Ak máte strach práve vy ako rodič o svoje dieťa, tak to je ten lepší prípad. Jednoducho musíte veriť pedagógom, ktorý budú mať vaše deti na starosti a uspokojiť by vás mohlo aj to, že na výlety, ako škola v prírode, chodia tí najskúsenejší učitelia, ktorých už nie jedno dieťa preverilo.

Ak máte pocit, že vaše dieťa je po niektorých stránkach špecifické, zájdite to prekonzultovať práve s dotyčným pedagógom, ktorý vás určite pochopí a urobí všetko preto aby ste svoje dieťa pustili s pokojom na duši. Tiež myslíte nato, že v tom najhoršom prípade vás len skontaktujú a dieťa si prídete vyzdvihnúť, čo v dnešnej dobe nie je žiadny problém.

Desí škola v prírode vašu dcérku alebo syna?

škola v prírode

Na deti čaká dobrodružstvo

Určite viete, že deti vedia byť poriadne tvrdohlavé a presviedčať ich o opaku má niekedy ešte horší efekt. Škola v prírode môže naháňať strach najmä deťom, ktoré až tak dobre nezapadli do kolektívu a majú pocit že tam budú samé.

To, že práve triedny výlet mu/jej pomôže zapadnúť do kolektívu lepšie a že sa za týždeň deti navzájom lepšie spoznajú ako možno za celý rok na obyčajnom vyučovaní, asi malému dieťaťu len tak ľahko nevysvetlíte. Preto treba drobcov motivovať a hovoriť im o tom aké dobré aktivity tam budú robiť, že sa nebudú toľko učiť a budú sa viac hrať. Jednoducho povedané ide o to, aby sa v jeho predstavách situácie, ktoré vyvolávajú strach zmenili na situácie, na ktoré sa bude tešiť.

Komentovať