Vytlačte si fotografie v pohodlí domova: Je fotopapier Canon správna voľba?

fotopapier canonTlač fotografií priamo doma vo svojej izbe sa teší čoraz väčšej obľube. Je to rýchle a praktické, avšak, aby sme dosiahli aj požadovaný výsledok, treba o tejto problematike vedieť čosi viac. V tomto článku sa budeme venovať najmä správnemu výberu fotopapiera, keďže na trhu objavíte nespočetné množstvo rôznych druhov a značiek. Medzi najznámejšie patria napríklad fotopapier Canon, HP alebo Epson. V tomto článku sa budeme venovať práve prvému z nich.

Fotopapier Canon – vhodný pre profesionálov aj amatérov

Hneď na úvod musíme poznamenať, že fotopapier Canon má jednu obrovskú výhodu – je vhodný pre fotografov amatérov, rovnako ako aj pre fotografov profesionálov. Vďaka nemu teda môžete dosiahnuť požadovaný efekt aj keď nemáte ten najkvalitnejší fotoaparát či najvyššiu kvalitu fotiek. Aj pri ňom si však treba dôkladne zvážiť výber!

Aký formát si vybrať?

Medzi prvé alternatívy patrí veľkosť papiera. Pre bežných používateľov odporúčame jednoduchý A4 formát, pre pokročilejších klasické formáty fotografií – 10×15 alebo 13×18 a pre profesionálov má fotopapier Canon, ako jeden z mála, v ponuke aj rôzne atypické veľkosti.

Povrch – lesklý, matný alebo dokonca polo-matný?

Ďalej, za zváženie stojí aj povrch fotopapiera. Ak si vyberiete konkrétne fotopapier Canon, máte možnosť si vybrať až z troch možností – lesklý a matný, ktoré sú základné, ale tretia možnosť je menej častá a tou je polo-matný povrch. Tu pri výbere nejde ani tak o vaše skúsenosti, ako skôr o to, či chcete mať fotografiu o niečo krajšiu, ale na druhej strane aj o niečo náchylnejšiu na nečistoty (lesklý povrch) alebo si vyberiete o niečo nižšiu kvalitu, ktorá je však vhodnejšia na manipuláciu (matný povrch). Samozrejme, zlatá stredná cesta je polo-matný.

Každopádne, fotopapier Canon má v každej oblasti, ktorá je dôležitá pri výbere správneho fotopapiera na vaše fotografie určité výhody, ktoré pri iných druhoch fotopapierov môžu chýbať. Takže, odpoveď je jednoznačná – fotopapier Canon je tou správnou voľbou!

Komentovať