Výrobník ľadu a cenové relácie

V závislosti od značky a modelu výrobníka ľadu môže jeho kúpa vyjsť od 200 do viac ako 10 000 Eur. S toľkými značkami a modelmi, z ktorých si môžete na trhu vybrať, môže byť výber niekedy mätúci. Vo všeobecnosti sa dajú rozdeliť na domáce, komerčné a priemyselné. Výrobník ľadu vhodný na domáce použitie bude stáť od 200 do 350 Eur. Dokáže vyrobiť 10 – 15 kg ľadu za deň. Menší komerčný výrobník, ktorý je stále vhodný aj na domáce použitie, môže stáť cca 900 Eur a vyrobí približne 50 kg ľadu za deň. Tieto typy sa vyrábajú sériovo a po poruche ich často nie je možné ekonomicky opraviť. Po dosiahnutí konca životnosti sa recyklujú a kupujú sa nové stroje na výrobu ľadu.

výrobník ľadu
Výrobník ľadu s výkonom 21kg ľadu za deň

Komerčný výrobník ľadu

Komerčný výrobník ľadu od dôveryhodnej značky s dlhou zárukou a veľkým inventárom náhradných dielov bude prirodzene stáť viac ako domáci model. Tieto vysokovýkonné výrobníky ľadu sú navrhnuté tak, aby vydržali roky prevádzky v náročných prostrediach a sú vhodné na použitie v pohostinstvách, stravovacích zariadeniach či maloobchodných zariadeniach. Komerčné výrobníky ľadu môžeme rozdeliť do dvoch širších podkategórií:

-Samostatné výrobníky ľadu (pultové a podpultové)

-Modulárne výrobníky ľadu (so samostatnými zásobníkmi na ľad)

výrobník ľadu
Komerčný výrobník ľadu, ktorý dokáže vyrobiť až 400 kg denne

Cena komerčného výrobníku

Samostatné komerčné výrobníky ľadu začínajú od 1 000 Eur a môžu stáť až 6 000 Eur. Tieto výrobníky vyrobia 20 kg až do 150 kg ľadu za deň. Modulárne výrobníky ľadu sú priemyselnými ťažnými koňmi, ktoré sa odporúčajú na použitie vo väčších reštauráciách, kluboch, krčmách, hoteloch, obchodoch, reťazcoch rýchleho občerstvenia či v supermarketoch. Tieto vysokovýkonné výrobníky ľadu sa pohybujú od 4 000 do 12 000 Eur. Vyrobia 120 kg až 1 000 kg za deň. Druhy ľadu, ktoré vyrábajú sú polovičné kocky, plné kocky, veľké kocky alebo drvený ľad. Výrobník odporúčame kúpiť od spoľahlivého predajcu, ktorý vám poskytne aj následný servis.

Komentovať