Vyberte si tie najlepšie rošty do postele!

rošty do postele

Polohovatelné rošty do postele

Základom pre zdravý spánok človeka je okrem iného aj kvalitná pohodlná posteľ, ktorej súčasťou musí byť nielen dobrý ortopedický matrac, ale aj správne rošty do postele. V súčasnosti máme naozaj veľa možností a bohatý výber rôznych druhov matracov aj roštov do postele, preto sa rozhodne nemusíme vo výbere obmedzovať a môžeme si dopriať naozaj len to najlepšie pre skvalitnenie nášho spánku. Jediným obmedzením môže byť váš finančný rozpočet, ale práve na zdraví a kvalitnom spánku by sme príliš šetriť nemali. Výberu matracov sa vždy venuje značná pozornosť, ale netreba podceňovať ani výber roštov, ktoré sú nenahraditeľnou oporou celého nášho tela.

Ako si vybrať správne rošty do postele?

Rošty do postele si vyberáme nielen podľa typu postele či matracov, ale aj podľa hmotnosti a zdravotného stavu užívateľa. Výber roštov do postele je jednoducho potrebné vždy prispôsobiť individuálnym požiadavkám a potrebám každého jedinca. Ich ponuka v špecializovaných predajniach aj na internete je dostatočne pestrá a dokáže vyhovieť požiadavkám aj tých najnáročnejších zákazníkov či dokonca ľuďom zdravotne hendikepovaným, napr. s ochoreniami chrbtice, ktorým najviac vyhovujú napr. polohovacie rošty s diaľkovým ovládaním. V ponuke nájdete tiež rošty lamelové, latkové, pevné, tanierové aj polohovacie či tzv. výklopné rošty do postele.

Rôzne druhy roštov

rošty do postele

Pevné lamelové rošty do postele

Pevné latové rošty do postele sú zhotovené najčastejšie zo smrekového dreva a patria do základnej výbavy nových, najmä detských, postelí, pretože sú vhodnejšie pre nižšiu váhovú kategóriu. Najžiadanejšími roštami do postele sú najmä pružné lamelové rošty, ktoré spĺňajú aj náročnejšie požiadavky vďaka zoskupeniu viacerých (26 až 42 kusov) pružných lamiel s variabilnou šírkou zhotovených napr. z bukového dreva alebo aj z umelého materiálu. Nosnosť lamelových roštov sa pohybuje aj okolo 120 kg a na výber máte pevné aj polohovateľné prevedenie. Veľkým plusom správneho roštu do postele je aj odvetrávanie, ktoré chráni posteľ aj matrac pred navlhnutím čím zabraňuje tvorbe plesní.

Komentovať