Vyberte si parkovací senzor pre úspešný štart do nového roka

Ani v novom roku sa nezaobídeme bez auta a jeho bezpečnej povinnej a doplnkovej výbavy. Keďže jednou z najobávanejších aktivít za volantom je pre väčšinu šoférov práve cúvanie a parkovanie, dávame do pozornosti moderný parkovací senzor. Na miestach, kde sa náročnejšie parkuje, kde sú oveľa stiesnené podmienky alebo dané miesto vôbec nepoznáte, vám parkovací senzor mnohonásobne uľahčí manévrovanie.

parkovací senzor

Parkovací senzor uľahčuje parkovanie.

Bez strachu a obáv to pôjde jednoduchšie – parkovací senzor

Negatívne emócie za volant rozhodne nepatria. Ak vás pri celkovom komforte obmedzuje neistota a skľúčenosť, doplnkovou výbavou do auta sa dá všetko okamžite napraviť. Áno, takou menšou, ale zároveň kvalitnejšou náplasťou na sťažené parkovanie sa môže stať nový parkovací senzor, ktorý dokáže snímať okolie vozidla do vzdialenosti dvoch metrov. Senzory sa aktivujú hneď, ako zaradíte spiatočku alebo po zapnutí parkovacieho spínača. Umiestňujú sa v prednom, ale aj v zadnom nárazníku a pre lepšiu informovanosť môžu byť doplnené kamerovým asistentom. Ak váš parkovací senzor neobsahuje kamerový systém, o blízkej prekážke budete informovaní rôznou intenzitou pípania. Činnosť senzorov funguje na princípe vysielania a následného odrážania ultrazvukových vĺn od prekážky. Parkovacie senzory sa dajú domontovať takmer na všetky modely vozidiel a prekážkou nie sú ani staršie ročníky automobilov. Ak si potrpíte na dizajn svojho auta, tak vedzte, že parkovací senzor s bežným priemerom od 18 do 22 mm je takmer „neviditeľný“.

parkovací senzor

Parkovací senzor zlepšuje vaše šoférske schopnosti.

Na aké trendy v parkovacích senzoroch sa môžete tešiť v nasledujúcej sezóne?

Vyššie sme vám priblížili všeobecné informácie a princíp fungovania všetkých parkovacích senzorov. Aktuálne už aj parkovací senzor umožňuje užívateľom čo najviac si zjednodušovať inštaláciu pri maximálnej funkčnosti. To docielite aj vďaka prídavným aplikáciám. Tie sú zárukou napríklad okamžitej úpravy citlivosti a vzdialenosti medzi snímačmi. Nemalo by sa teda stať, že parkovací senzor ako prekážku v krízovej zóne (do 30 cm) vyhodnotí hlasným spojitým zvukovým signálom poletujúcu igelitku či inú „maličkosť“ na ceste. Najnovší parkovací senzor dovoľuje vodičom korigovať hlasitosť samotného bzučiaka, pričom informuje aj o možných chybách samotného zariadenia. Môžete si upraviť počiatočnú vzdialenosť dynamickej, statickej či krízovej zóny, no zvážte, či v nastavení neponecháte radšej všetko tak, ako vám to odporučili výrobcovia. Tí by sa v tom mali vyznať viac než hockto, čo za volant sadá so stiahnutým žalúdkom, však?

Komentovať