Vyberáme pre vás rádio do auta novej generácie

Svojho zaužívaného komfortu sa neradi vzdávame! Akúkoľvek prácu v domácnosti alebo v zamestnaní si zjednodušujeme pomocou špičkových technológií. Prečo by aj nie? Pri efektívnom využívaní spotrebnej a inej špeciálnej techniky ušetríme čas aj svoje úsilie. Čo v prípade, že plánujete dlhšiu jazdu autom? Nič! Jednoducho si zaobstaráte multimediálne rádio do auta a všetky nevyhnutné informácie budete mať stále na dosah!

rádio do auta

Rádio do auta novej generácie.

Rádio do auta nebolo vždy dostupné s takou rozmanitou multimediálnou výbavou 

Pred pár rokmi bola myšlienka multimediálnych systémov do auta ešte veľmi vzdialená realite. Postupne sa začali objavovať prvé CD, DVD systémy, ktoré však boli veľmi objemné a nepraktické. Navyše ich používanie sa obmedzovalo len na drahé firemné a rekreačné autá. Dnes je oproti tomu situácia viac než nad zlato! Rádio do auta s prvotriednou konfiguráciou multimediálneho systému má dnes už vo svojom vozidle takmer každý! Trh sa rozrástol aj o tento sortiment produktov a aktuálne už riešime úplne iné problémy. Ako si spomedzi takej bohatej ponuky vybrať kvalitné rádio do auta? Aké kritériá sú dôležité a ktoré skôr zanedbateľné? Veľa záujemcov sa rozhoduje pre rádio do auta podľa výkonu. Aj názory odborníkov sa pri dôležitosti tohto kritéria často rozchádzajú. Niektorí tvrdia, že rádio do auta s výkonom 4 x 50 W, respektíve 4 x 45 W vykazuje zanedbateľné rozdiely. Ľudský sluch nie je až natoľko vyvinutý, aby tieto nepatrné rozdiely od seba rozlíšil. Pre lepší pôžitok z hudby sa odporúča pripojiť externý výkonný zosilňovač, prípadne subwoofer.

rádio do auta

Rádio do auta je skvelá voľba na dlhé cesty.

Rádio do auta pre bežných, ale aj náročnejších zákazníkov 

K najviac žiadaným modelom patrí rádio do auta s DVD mechanikou, wi-fi a podporou USB. Veľkou novinkou sú aj rádia bez mechaniky. Takéto rádio do auta je určené výlučne na prehrávanie hudby z USB diskov, iPodu, prípadne len na FM rádiové vysielanie. Zaujímavosťou je, že aj o tieto modely je čoraz väčší záujem! Moderní spotrebitelia sa viac zaujímajú o to, aby rádio do auta disponovalo pokročilými funkciami. K nim rozhodne patria možnosti navigácie, funkcia bluetooth a konektivita. K inovatívnym navigačným systémom zaraďujú výrobcovia Android auto, CarPlay alebo TMC s dopravným hlásením. Dôležité je ovládanie pomocou kapacitného dotykového displeja a pre náročnejších napríklad aj parking assistance alebo rozpoznávač hlasu. Presne týmto a rôznymi ďalšími špičkovými vlastnosťami disponuje rádio do auta novej generácie!

Komentovať