Vyberáme matrace vhodné do manželskej postele seniorov

matrace

Matrace – nie je matrac ako matrac

Manželská posteľ je tá súčasť nášho domova a našej spálne, ktorú kupujeme zväčša so zámerom využívať ju ešte niekoľko nasledujúcich rokov a nerátame teda napr. s jej každoročnou výmenou. To isté platí aj pre matrace, ktoré sú jej priamou a neoddeliteľnou súčasťou. K výmene manželskej postele dochádza vo väčšine prípadov iba pri sťahovaní či rekonštrukcii bytu a tak najmä vtedy, keď sa manželia dostanú do seniorského veku, prichádza ten najvhodnejší čas na výmenu postele v spálni.

Ako si však vybrať v tomto období života manželskú posteľ a matrace do nej tak, aby nám vyhovovali aj počas najbližších rokov, keď bude naše telo prechádzať rôznymi zmenami spojenými s nevyhnutnou súčasťou života – so starnutím? Na čo si dávať pozor pri kúpe, aby sme svoju investíciu neoľutovali? Odpovediam na tieto otázky sme venovali celý náš nasledujúci článok…

Manželská posteľ podľa vlastného vkusu

Začnime teda výberom samotnej manželskej postele. Pri nej sa môžete naozaj pokojne nechať unášať svojim vkusom a zamerať svoju pozornosť najmä na dizajn, ktorý vám daná posteľ ponúkne. Vyberte si materiál, ktorý vám bude najviac vyhovovať a tiež jej celkový vzhľad podľa toho, aby všetko dokonale zapadlo do vášho interiéru. Ak chcete držať aj naďalej krok s dobou, je dobré vedieť, že kovové rámy postelí už akosi vyšli z módy a svoj opätovný „boom“ zažívajú hlavne masívne drevené rámy, čo je obrovským plusom aj pre kvalitu postelí.

Na čo by ste si však mali dať pozor pri výbere je výška postele – tá by mala byť dostatočne vysoká pre vaše pohodlné vstávanie a tiež sa pre seniorský vek odporúčajú postele s polohovateľnými lamelovými roštami. Tie sa vám teraz síce môžu zdať zbytočné, avšak môžete si byť istý, že ich funkciu skôr či neskôr určite oceníte – či už pri večernom čítaní knihy alebo pri problémoch s dýchaním napr. počas choroby.

Najdôležitejšie sú kvalitné matrace

Čo je však na vašej posteli najdôležitejšie, to sú vhodne vybraté nové matrace. Z tohto dôvodu sa neodporúča kupovať postele, ktoré už matrace automaticky obsahujú, ale za lepšiu alternatívu sa pokladá ich samostatná kúpa. Viac o tejto problematike vám však ponúkame v pokračovaní článku…

matrace

Matrace s ortopedickými vlastnostami

Komentovať