Vyberáme matrace vhodné do manželskej postele seniorov (2. časť)

matrace

Matrace – absolútne pohodlie v posteli

Predchádzajúci článok bol akýmsi úvodom do problematiky zvanej nová manželská posteľ a nové matrace do nej, pričom pozornosť sme smerovali na určitú skupinu kupujúcich, konkrétne na manželské páry v seniorskom veku. V dnešnom článku vám chceme ponúknuť ešte hlbší náhľad do tejto problematiky – čomu sa pri kúpe vyhnúť, resp. aká alternatíva by pre vás mohla byť vhodnejšia.

Spoločný matrac môže byť chybou

Mnoho manželských párov robí počiatočnú chybu už pri tom, keď sa rozhodne, že do svojej postele nechce dva rozličné matrace, ale iba jeden – spoločný. Na prvý pohľad sa to zdá možno ako akýsi prejav romantiky, avšak spoločný matrac so sebou prináša celý rad nevýhod, o ktorých sa sami presvedčíte postupom času.

Prvou z nich je jeho neschopnosť flexibilne sa prispôsobiť požiadavkám oboch manželov – totižto, tieto rozličného požiadavky na jeho vlastnosti súvisia s rozličnou hmotnosťou a stavbou tela oboch partnerov.

Lepšou alternatívou sú partnerské matrace

Ak sa aj napriek tomu rozhodnete, že nechcete dva samotné matrace, odporúčame vám zakúpiť si špeciálny partnerský matrac, ktorý je špecifický v tom, že ponúka dva rozličné stupne tvrdosti – jeden pre ženu a druhý pre muža. Aj napriek tomu sa však budete musieť vysporiadať s inými nevýhodami, ako sú napr. vyššia hmotnosť matracu, s tým spojené problémy s pri manipulácii s ním a tiež zhoršenie prístupu do odkladacích priestorov vašej postele. Konečný výber je však len na vás a na vašom vlastnom uvážení.

Keď kupujete dva oddelené matrace…

Keď už spomíname tvrdosť, akú by vaše nové matrace mali mať, je dôležité uvedomiť si, že pre každú vekovú kategóriu je vhodná iná „úroveň“. Pričom pre novorodencov a malé deti sú najvhodnejšie tvrdé matrace (pre správny vývin ich chrbtice), pre dospelých sú vhodné zasa stredne tvrdé. Pre seniorov sú však najvhodnejšie pohodlné mäkké (alebo aj elastické) matrace, ktorých výška je aspoň 20 cm. Výhodou sú aj vystužené okraje – tie vám môžu byť oporou najmä pri rannom vstávaní z postele. Tieto informácie využijete hlavne v prípade, že sa rozhodnete zakúpiť si do svojej novej postele dva od seba oddelené matrace.

matrace

Matrace s rôznym tvarovaním

Komentovať