Vyberáme interiérové farby do nového bytu

Farby a ich tóny dokážu zmeniť celý dojem z interiéru v jedinom okamihu. Pri zariaďovaní vlastného bývania by ste sa nemali automaticky riadiť najmodernejšími trendami. Vyberajte podľa vlastného vkusu, iba v takom prípade si budete môcť povedať, že sa tam cítite skutočne ako doma. Majte na pamäti, že je vhodné kombinovať svetlé farby s tými tmavými. Kontrast je naďalej skvelým spôsobom, ako si zariadiť bývanie. Nenechávajte interiérové farby vo vašom byte bez povšimnutia. Vďaka ním sa z vašej novej nehnuteľnosti stane skvelé miesto pre život, ktorý si zamilujete.

interiérové farby

Interiérové farby sú dnes oveľa kreatívnejšie ako v minulosti

Interiérové farby a inšpirácia všade okolo

Pri rozhodovaní sa o farbách do vášho nového bytu môžete využiť viacero zdrojov inšpirácie. Napríklad si všímajte na návštevách u svojich známych, aké farby použili pri zariaďovaní ich miestností. Prípadne sú vhodné časopisy, ktoré sa venujú dizajnu a bývaniu. Alebo si len tak dajte prechádzku v prírode, kde to hrá farbami. Minimálne si uvedomíte, ktoré farby máte radi, od čoho sa pri navrhovaní izby môžete odraziť. Pri kúpte staršieho bytu je dobré premaľovať izby na bielo. Až potom by ste sa mali rozhodovať o tom, aké farby vôbec použijete. Ich aplikácia bude omnoho jednoduchšia. Žiaľ čaká vás ešte veľa práce, úsilia a energie, ak ste sa rozhodli natierať byt svojpomocne.

interiérové farby

Interiérové farby možu byť zrkadlom vášho vkusu

Kontrast a vplyv farieb na priestor

Základom pekného bývania je kontrast, ktorý vzniká použitím svetlých a tmavých farieb. Najideálnejšia je trojkombinácia farieb. Základom by mala byť svetlá farba, ideálne biela, ktorá bude tvoriť základ pre farebný dizajn izby. Ďalej budete potrebovať úplne tmavú farbu, ako je napríklad šedá, hnedá, prípadne čierna. Do toho by mala vstúpiť krikľavá farba, ktorá kombináciu ozvláštni. Môže sa jednať o žltú, alebo oranžovú farbu. Takto natretá izba by mala ladiť s nábytkom. Napríklad môžete skombinovať steny so šedým gaučom, na ktorom sa budú nachádzať krikľavo farebné vankúše, čím dosiahnete kontrastný efekt celej miestnosti. Nezabúdajte na základne pravidlo farieb. Tým je fakt, že svetlé farby opticky zväčšujú miestnosť, zatiaľ čo tmavá farba má opačný účinok.

Komentovať