Všestranné capačky pre vaše malé deti

Kedysi sa pre prvé krôčiky malých detí odporúčali pevné topánky s klenbou, ktoré vraj mali detskému chodidlu pomôcť správne sa vyvíjať, no dnes sa už vie, že to nebola správna voľba. Deti v takých topánkach chodili ako v lyžiarkach a nielen že im pevná obuv neprospievala, ale im dokonca deformovala chodidlá, s čím neskôr súviseli aj iné zdravotné problémy. Dnes vám už každý uvedomelý ortopéd potvrdí, že najlepšie čo na nôžky vášho dieťaťa môžete pri prvých krokoch obuť, je nič. Bosé nôžky sú najlepšie, poprípade využite ponožky alebo capačky. Kožené sú perfektnou voľbou nielen pre prvé kroky, ale aj ako papuče na doma pre vaše dieťa či prezúvky do skôlky.

modré capačky

Krásne modré capačky pre chlapca.

Capačky do kabelky

Capačky patria snáď k tým najpraktickejším a najpohodlnejším druhom obuvi pre deti, ktoré využijete doslova hocikde – na návštevy, prechádzky, do kočíka, v autosedačke, pri cestovaní atď. Ponuka trhu je široká a tak ich v obchodoch nájdete i v mnohých prevedeniach, pričom k najpopulárnejším a zároveň aj najodolnejším patria práve kožené. Sú ľahké, ohybné a zmestia sa napríklad aj do kabelky, takže ich môžete mať kedykoľvek po ruke. Navyše pomôžu udržať nôžky vášho dieťaťa v teple, pretože na rozdiel od ponožiek, si ich dieťa len veľmi ťažko dokáže vyzuť. Pritom sú vhodné na akúkoľvek nohu a to dokonca aj na bacuľatejšiu s vysokým nártom.

farebné capačky

Farebné capačky pre vaše dieťa.

Capačky – ako vybrať správnu veľkosť?

Capačky majú jednu veľkú výhodu a to takú, že na rozdiel od ostatných topánok nemusíte vybrať správnu veľkosť a nič sa nestane, ak budú capačky aj o jedno či dokonca dve čísla väčšie. Určite sa vášmu dieťaťu nebudú z nôžky vyzúvať, pretože majú okolo členku gumičku, ktorá zaručí, že budú sedieť ako uliate. Aj tak je ale potrebné, aby ste vedeli, koľko centimetrov má chodidlo vášho dieťaťa a to zistíte jednoduchým spôsobom – stačí keď ho postavíte na papier a obkreslíte jeho chodidlo. Potom už iba zmeriate stopu a k reálnej veľkosti prirátajte minimálne 1 cm nadmerok, aby mala detská nôžka v capačkách dostatok miesta na správny vývin.

Komentovať