Vidiecky nábytok – nákazlivý vidiecky štýl

Vidiecky štýl bývania chytil za srdce milióny ľudí po celom svete a niet sa čomu čudovať. Interiér zariadený v tomto štýle pôsobí veľmi jednoducho, príjemne a hlavne útulne, pričom už len pohľad naň vás zahreje pri srdci. Pri zariaďovaní je dôležitý každý detail a to nielen vidiecky nábytok a podlahy, ale aj dekorácie bez ktorých by to jednoducho nebolo ono. Vo vidieckom štýle prevládajú prírodné farby ako biela, béžová, sivá či zelená. Vyhnite sa akýmkoľvek moderným prvkom. Ak neviete nájsť nejaké zaujímavé vidiecke kúsky, potom skúste navštíviť miestny bazár alebo nakuknite do babkinej skrine. Základom je však vidiecky nábytok.

vidiecky nábytok

Vidiecky nábytok je základom vidieckého štýlu bývania.

Vidiecky nábytok – ako na to?

Zohnať pekný a kvalitný vidiecky nábytok by už v dnešnej dobe nemal byť žiadny problém, treba len vedieť, kde hľadať. Nenechajte sa oklamať príliš nízkymi cenami, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o nábytok, ktorý je buď nekvalitný alebo bude vzhľadom pôsobiť ako nepodarená napodobenina, ktorú len veľmi ťažko zakomponujete do vidieckeho interiéru. Verte mi, nie je nič horšie ako nábytok s nevkusnou a umelo pôsobiacou patinou. Do vidieckeho nábytku si radšej zainvestujte, vyhľadajte nejaký overený obchod alebo e-shop a jeho kúpu si veľmi dobre premyslite. Vizualizujte, predstavte si kde nábytok umiestnite, s čím ho zladíte a či zapadne do prostredia vášho interiéru.

vidiecky nábytok

Keď sa rozhodnete zakúpiť vidiecky nábytok, je potrebné prehodnotiť jeho vhodnosť.

Aký je vidiecky nábytok?

Poriadny nábytok vidieckého typu by mal byť vyrobený z masívneho dreva, aby bol dostatočne stabilný, pevný a vydržal naozaj dlho. A ako taký vidiecky nábytok vyzerá? Predovšetkým pohodlne a malo by byť na ňom vidieť tzv. zub času. Nábytok v tomto štýle by mal byť jednoduchý, trochu tradičný a mali by prevládať jemné odtiene hnedej, béžovej, sivej alebo bielej. Nebojte sa zakomponovať do svojho vidieckeho bývania aj farby ako napríklad modrú, červenú či iné, no snažte sa zvoliť len jeden či dva kúsky v tejto farbe ako dominantný prvok, ostatný nábytok či doplnky voľte v jemných a neutrálnych odtieňoch.

Komentovať