Vento – to sú správne vetrané priestory

Pravidelné vetranie pomocou jednoduchého otvorenia okien je pre väčšinu z nás už bežnou rutinou. Tú vykonávame akosi automaticky a možno si pritom ani presne neuvedomujeme, aké je pravidelné, ale najmä správne vetranie dôležité pre zdravé bývanie. Položte si však otázku – viete ako vetrať, alebo vetráte naozaj správne? Možno si hovoríte, čo už len môže byť na vetraní také ťažké a zložité, aby bolo potrebné sa ho učiť. Ale verte, že spôsob vetrania je naozaj veľmi dôležitý, ak chcete, aby sa vášmu bývaniu vyhli nepríjemnosti v podobe vysokej vlhkosti, zarosených okien, či nebezpečných plesní. Veľmi zaujímavým riešením, ako správne a najmä bez starostí vetrať, sú aj rôzne vetracie systémy. Napríklad Vento od firmy SCHUECO, ktoré sa o pravidelnú výmenu vzduchu v interiéri postará za vás a to aj pri zatvorenom okne.

Vento

Niekto vetrá nárazovo, a niekto používa vetrací systém Vento.

Dobré rady a odporúčania ohľadom vetrania kontra vetrací systém Vento

Rady a odporúčania, ako napr., že vetrať je potrebné pravidelne a krátko, ale pritom intenzívne, nárazovým vetraním, alebo že je rozdiel medzi vetraním v zimnom a letnom období, patria pravdepodobne k tým, ktoré ste už počuli.  Možno ich považovať za veľmi osvedčené. No i napriek tomu sa nič nevyrovná vetracím systémom, ktoré sa o kontrolovanú výmenu vzduchu starajú bez toho, že by spôsobovali napríklad prievan. Existujú rôzne typy vetracích systémov, konkrétne systém Vento je však samoregulovací a párovo aplikovateľný plastový vetrací systém integrovaný do okna.

Vento

Vento ponúka pokojné prúdenie vzduchu do miestnosti.

Benefity vetrania, ktoré ponúka Vento

Vento ponúka pravidelné vetranie s automatickým obmedzením objemu prúdenia na kontrolovanú výmenu vzduchu. Tím zabezpečuje optimálne a bezpečné zníženie vlhkosti vzduchu v miestnosti. Zároveň pokojné prúdenie vzduchu do miestnosti, čo minimalizuje riziká, ktoré spôsobuje vetranie spôsobom prievan. Nemyslíme tým len rozbité bytové doplnky, o ktoré sa prievan zvykne pričiniť, ale aj nepríjemné zdravotné dôsledky spôsobené prievanom. Výhodou tiež je, že vetrací systém Vento môžete aplikovať nielen pri novostavbách, ale tiež pri renovácii starších budov. Správnym vetraním môžete v konečnom dôsledku šetriť aj svoju peňaženku.

Komentovať