Večná dilema – balerínky

balerínky

Každý deň iné? Prečo nie?!

Existujú ženy, ktoré si nevedia predstaviť život bez vysokých podpätkov a sú také, ktoré uprednostňujú zásadne len nízke topánky a balerínky. Aj keď častokrát toto rozhodnutie závisí od výšky danej ženy, nie je potrebné riešiť to drastickým a extrémnym spôsobom a rozhodnúť sa len pre jeden typ topánok.

Aj keď si mnohí myslia, že balerínky nie sú veľmi atraktívna obuv, ja si myslím, že aspoň jeden pár by mala mať v šatníku každá z nás. Ak sa totiž nosia správne, môžu vyzerať veľmi štýlovo. Zároveň majú jednu obrovskú výhodu oproti akýmkoľvek vysokým podpätkom – pohodlie. Takže či ste vysoká alebo nízka, z času na čas doprajte vašim chodidlám pohodlné balerínky. Poradím vám, ako získať elegantný vzhľad s nízkymi topánkami.

Tip 1: Hľadajte farebné a trendy balerínky

Na tento typ obuvi nemusíte míňať veľa peňazí. To vám dopomôže k tomu, aby ste si každé leto mohli kúpiť nové a také, ktoré sú práve „in“. Balerínky sú strihovo veľmi jednoduché, a preto ak si obujete klasické čierne, môžu pôsobiť dosť nudne a staromódne. Čoraz častejšie sa na trhu objavujú balerínky s rôznymi zaujímavými farebnými kombináciami, s tvarmi a obrázkami, ktoré pomôžu oživiť váš vzhľad. Pokiaľ ide o viacfarebný pár, ak ich vhodne dokombinujete s oblečením, môžu vyzerať ako módny doplnok, ako šperk. V takom prípade dosiahnete elegantný vzhľad so štipkou šmrncu.

Tip 2: Klasické, jednofarebné = elegantný vzhľad. Ako na to?

Ak ste sa už rozhodli pre jednoduché balerínky, zvoľte špicatú špičku, mašľu na špici alebo nejaký druh ozdoby. Ďalšou možnosťou ako skrášliť váš celkový vzhľad sú zavinovacie šaty alebo topy, rozšírené rukávy a vrstvené sukne, farebné šatky a náhrdelníky, a vlastne čokoľvek, čo pritiahne zrak a upúta viac ako topánky. Menej je viac, takže ak jednoduché balerínky, tak výstredné šaty alebo doplnky.

Tip 3: Balerínky a sukne

balerínky

Balerínky v kombinácii s úzkymi nohavicami

Topánky bez podpätku robia vaše nohy kratšie, pochopiteľne. Preto ak spojíte tieto dve veci dokopy, zvoľte sukňu s dĺžkou nad kolená.

Tip 4: Balerínky a nohavice

Nohavice dĺžky „capri“ sú k balerínkam ideálne. Pri dlhých nohaviciach sa uistite, že nohavice nie sú dlhšie ako po členok. V opačnom prípade to nie len vyzerá zle a neupravene, ale zároveň si tak zničíte nohavice. Úzke nohavice „skinny“ by ste s balerínkami nemali kombinovať, jedine ak ste ultra štíhla a vysoká. Je to preto, aby ste predišli tomu, že upozorníte práve na svoje nedostatky. Pri širokých nohaviciach zvoľte balerínky so špicatou špičkou pre trendy zaujímavý „look“.

 

 

Komentovať