Vak na vodu – dôležitá časť cyklo oblečenia

foxracingČasto podceňovanou súčasťou výbavy cyklistov je vak na vodu. Každý biker rád investuje určitú sumu do cyklo oblečenia. Nemá problém minúť peniaze za helmu, shortky, dres alebo rukavice. Pritom, keď príde reč na možnosť kúpy vaku na vodu, tak sa začne zdráhať. Ja som bol kedysi úplne rovnaký.

Človek sa učí na vlastných chybách

Ako biker mám odjazdené už dosť, zo začiatku som sa zameriaval na niekoľko hodinové výjazdy v okolí a žiadna akcia netrvala viac ako tri až štyri hodiny. Časom sa moje výjazdy začínali predlžovať a ja som pochopil, že jedna fľaša vody priamo na biku nie je dosť. Tak som si začal pridávať rezervnú do vaku, k náhradným veciam.

Všetko išlo fajn, až kým ma jedného dňa na výjazde nezastihla poriadna letná búrka. To, že som do nitky premokol, nebol najväčší problém, Veď vo vaku na chrbte som mal rezervné oblečenie. Po tom, ako búrka prestala, som sebavedome otvoril vak  a na moje prekvapenie zistil, že aj tu mám všetko mokré. Dôvod bol jednoduchý, cyklo fľaša sa otvorila a jej obsah sa mi vylial v batohu. Teda mi neostávalo nič iné, len šliapať do pedálov úplne premočený.

Vak na vodu – správny doplnok cyklo oblečenia

moto-oblečeniePo mojej skúsenosti som sa rozhodol poslúchnuť radu kamaráta bikera a kúpiť si vak na vodu. Veľkým prekvapením pre mňa bolo, keď som našiel na nete kvalitné vaky za primeranú sumu a ešte aj v dobrej značke. Tento eshop ma veľmi prekvapil, až sa mi to nechcelo veriť.

Tak som neváhal a vak si objednal. Za pár dní mi už zvonil kuriér pri dverách aj s mojim vakom. Už som sa tešil ako ho na najbližšom výjazde otestujem. Všetko som si vopred nachystal a vyskúšal ešte doma.

Pri samotnej jazde pre bol pre mňa pocit mať na chrbte navyše dve kilá vody trošku nezvyklý, ale po prvom zjazde som to už nevnímal. Hadička na pitie bola super a dovolila mi piť aj počas dlhých a náročnejších stúpaní, čo bol dovtedy pre mňa nepoznaný komfort. Vak na vodu môžem každému iba odporúčať.

Komentovať