Vačky pod očami sú indikátorom zlého životného štýlu

Zlý životný štýl sa nepodpisuje len na vašej nálade, ale aj na fyzickej kráse. Tú si udržať s pribúdajúcim vekom je o to zložitejšie. Niekedy si to ani neuvedomujeme, ale častokrát si za pribúdanie neželaných defektov na našej pleti môžeme samé. Ako by nestačilo, že v práci zas nestíhame, doma sa treba postarať o deti a aj manžel si zaslúži vašu pozornosť. Nároky na pozíciu ženy, matky a manželky idú stúpajúcim tempom nahor. Očakáva sa od nás pomaly všetko a my nemáme potom čas na seba. Je len otázka času, kedy sa to podpíše na našej pleti a vytvoria sa nám vačky pod očami.

vačky pod očami

Vačky pod očami sa dajú odstrániť rôznymi metódami

Vačky pod očami sú oknom do vášho spôsobu života

Pýtate sa samej seba, kedy naposledy ste sa dosýta vyspali? Pokiaľ pri pohľade do zrkadla badať vačky pod očami, asi to už bolo pred poriadne dlhou dobou. Skúste požiadať rodičov či by vám nepostrážili vašu ratolesť a vydajte sa s partnerom na víkendový wellness pobyt. Prípadne zostaňte doma a len tak dobíjajte baterky dlhým spánkom a leňošením v prítomnosti vášho partnera. Pracovný život nie je jednoduchý, ale môžete sa riadiť niekoľkými základnými pravidlami. Tým najzákladnejším je nosenie si práce domov. To v žiadnom prípade nerobte. Domov je miesto lásky a oddychu. Tiež si asi nebudete do práce brať deti a manžela. Čo by na to povedal váš šéf?

vačky pod očami

Vitamíny sú skvelým pomocníkom pri odstraňovaní vačkov pod očami

Strava je základom čistej a zdravej pleti

Existujú tisíce kozmetických prostriedkov, mastičiek, krémov a gélov, no oddych a strava sú alfou a omegou zdravého životného štýlu, ktorý by ste mali dodržiavať najviac, ako sa vám len dá. Vhodná strava dokáže posilniť stenu ciev, vďaka vitamínom, ktoré vaše telo prijíma. Zamerajte sa na červené mäso, morské plody, banány, hríby a semienka, ktoré vám dodajú potrebné železo. Zamerajte sa na vitamíny C, E, K, ktoré nájdete v citrusových plodoch, olivovom oleji, špenáte, brokolici či v mandlách. Samozrejme pri tom všetkom nesmiete zabudnúť na pravidelný pitný režim. Nezabúdajte na seba, lebo vás vaše vačky pod očami prezradia na prvý pohľad. Dbajte na svoju pleť.

Komentovať