Umývačka na poháre je zárukou čistoty

Existuje veľa dôvodov, prečo je umývačka na poháre pre vašu reštauráciu či hotel dobrým riešením. Jednou z obrovských výhod investície do komerčnej umývačky pohárov je samozrejme rýchlosť. Umývací cyklus je zvyčajne medzi jednou a štyrmi minútami. Ak sa rozhodnete kúpiť komerčnú umývačku na poháre,  budete využívať dôležité výhody, ktoré majú vplyv nielen na vaše podnikanie ako celok, ale aj na to, ako vašu reštauráciu vnímajú zákazníci. Pokiaľ ide o hygienické normy vašej reštaurácie, zásadný je názor práve vašich zákazníkov. A tí si pri výbere reštaurácie zakladajú čoraz viac na otázkach hygieny a čistoty.

umývačka na poháre
Profesionálna umvačka na poháre

Umývačka riadu a jej správne použitie

Vždy používajte rukavice, aby ste nezanechali končeky prstov. Keď je umývanie dokončené, poháre by mali byť stopercentne čisté a trblietavé. Ak na nich zostanú nejaké odtlačky prstov, je to chyba, a takýto pohár by sa k zákazníkovi rozhodne nemal dostať. Aj keď by bolo skvelé vyčistiť naraz čo najviac pohárov, v umývačke byť mal vždy ostať dostatok miesta na vodu. Ak sú poháre natlačené, a nie sú medzi nimi aspoň minimálne rozostupy, účinky dezinfekčných tabliet a čistiacich prostriedkov budú menšie. Pred vložením pohárov do umývačky odstráňte akékoľvek zvyšky. Vyhoďte ich do koša, nenechajte ich v nádeji, že ich umývačka odstáni. Existuje riziko, že sa vaša umývačka na poháre upchá a prestať fungovať efektívne alebo vôbec. Sklenené poháre čistite čo najskôr. Ak ich necháte počas noci špinavé, budú sa leštiť oveľa ťažšie. Čím skôr ich umyjete, tým to bude jednoduchšie.

Podpultová umývačka na poháre

Údržba predlžuje životnosť

Pravidelná údržba je dôležitá. Udržujte vašu umývačku pohárov čistú a funkčnú. Každý deň po skončení služby vykonajte zbežnú očistu, odstránte zvyšky zvnútra ak nejaké ostali, vyčistite ľahko prístupné filtre. Raz za týždeň venujte vašej umývačke poriadnu údržbu. Povyťahujte všetko zvnútra, skontrolujte filtre, stav soli, tesnenia umývačky a zabezpečte, aby bolo všetko stabilné. Ak vypadne tesnenie alebo dôjde k fyzickému poškodeniu motora, môže sa v krátkom čase stať, že umývačka prestane fungovať. Naopak, pokiaľ sa budete o vašu umývačku starať zodpovedne, bude vám dobre slúžiť po dlhé roky.

Komentovať