Turfové kopačky zaručujú stabilitu a dynamiku pohybu

Dá sa povedať, že v dnešnej dobe zdravého životného štýlu sa každý snaží nielen správne stravovať, ale aj trochu hýbať. Niekto viac, niekto menej. Hlavné ale je, že sa hýbete aspoň trochu a nesedíte väčšinu svojho voľného času pred televízorom a nejaký akčný film si nespríjemnujete chrúmaním chipsov. Niekto chodí behať, niekto cvičiť do posilňovne, niekto na zumbu, či aerobik. Chlapi obľubujú väčšinou koletívne športy, akými sú squash, tenis, hokej, či futbal. Na každý jeden šport ale potrebujete nielen zapálenie do hry, ale aj vhodné športové oblečenie a obuv. Vďaka ním sa vám bude nielen pohodlnejšie športovať, ale svojim spôsobom vám taktiež pomôžu k lepším športovým výkonom. Napr. pri takom futbale je veľmi dôležitý správny výber kopačiek. Ono totiž nie sú kopačky, ako kopačky. Pri kúpe sa treba zamerať na také, ktoré sa odporúčajú na konkrétny povrch, na ktorom futbal hráte. Delia sa na sálovky, lisovky, alebo turfové kopačky.

turfové kopačky

Keď kupujete turfové kopačky, je dôležité si vybrať správny model.

Turfové kopačky a povrch

Kopačky sa rozdelujú podľa povrchu, na ktorom sa futbal hrá. Je dôležité vyberať kopačky na konkrétny druh povrchu, pretože to v značnej miere môže ovplyvniť váš  výkon. Na halový povrch sa samozrejme používajú a sú najvhodnejšie sálovky. Majú prispôsobenú podrážku, ktorá napr. vôbec nie je vhodná na futbal hraný na mokrej tráve. Sú najvhodnejšie na pohyb v telocvični, kde zaručujú perfektnú stabilitu pri akomkoľvek pohybe. Na mäkké a mokré povrchy sú najlepšie kolíky, ktorým nevadí ani hra v daždi, či totálne premočený trávnik.

Vďaka kovovým kolíkom dokážete bez najmenších problémov prudko brzdiť, rozbehnúť sa, či zmeniť smer. Na suché a tvrdé povrchy sú vhodné lisovky, ktoré patria k veľmi často používaným kopačkám. Zvládnu ale aj mäkký povrch. No a na umelé povrchy či umelú trávu sú výhradne turfové kopačky. Tie sa ale používajú aj na tvrdšie povrchy, ktoré pokojne zvládnu a to vďaka členitému vzoru podrážky. Vďaka tomu majú skvelé vlastnosti akými sú perfektná dynamika pohybu a vysokú mieru stability.

turfové kopačky

Nesedte doma na zadku! Obujte si turfové kopačky a skórujte!

Kvalitné oblečenie a obuv = kvalitný výkon

Každý jeden športovec chce podávať čo najlepšie výkony. K tomu vám v nemalej miere dopomôže výber správneho športového oblečenia a športovej obuvi. To správne športové oblečenie vás nielenže nebude tlačiť, či vám zavadzať, ale pomôže vám aj k podaniu lepšieho výkonu, či dokonca urýchli regeneráciu. Správne zvolená obuv vám zníži riziko neželaného zranenia a nebudú vás bolieť po výkone nohy. Verte tomu, je to naozaj tak.

Komentovať