Trendy pre kuchynské linky na rok 2015

Chcete sa osviežiť vzhľad vašej kuchyne? Možno, že ste sa práve rozhodli pre renováciu celej kuchyne alebo chcete zmeniť len pár doplnkov. Pri zariadení domova, je dôležité nájsť rovnováhu medzi moderným a klasickým a to platí aj pre kuchyňu. Dvojnásobne preto, že projekty na kuchynské linky sú nákladné a teda linka by vám mala vydržať roky. Pri vyberaní nápadov sa môžete inšpirovať v časopisoch, obchodných centrách alebo špecializovaných kuchynských štúdiách. Dizajnéri vám poradia ako prerobiť celú kuchyňu alebo len dodať pár prvkov aby vaša kuchynská linka dostala nový, čerstvý nádych.

Drevené kuchynské linky sú trendom tohto roku

kuchynské linky

Takéto kuchynské linky by sa mali stať hitom tejto sezóny

Dub je veľmi pekne tvarovateľný, takže kuchynské linky zhotovené z tohto  materiálu majú výnimočne tvarované dvierka a kvalitnú dlhotrvajúcu farbu. Čoraz častejšie si zákazníci požadujú svetlé dubové drevo, naopak v minulosti siahali skôr po červenom dube. Niektorí dizajnéri nastavujú trend používania dreva, ktoré pripomína naplavené drevo, tóny šedej a zelenej. Niektorý zase kuchynské linky ladia do tónov medu, nezaostáva však ani používanie tmavého dreva.

Biela a metalická

Biela stále považovaná za neutrálnu pre kuchynské linky, a to je farba, ktorá je stále v kuchyni veľmi obľúbená. Nemusíte si robiť starosti s tým, že na bielom bude vidieť každú nečistotu vďaka moderným povrchom ktoré nie sú náročné na údržbu. Väčšinu kuchynských spotrebičov možno dostať aj v bielom prevedení a tak celá kuchyňa pôsobí jednotným dojmom, čisto a priestranne.

Šedé farby sú oveľa častejšie používané ako béžová, alebo ťavia, ktoré sa zvyčajne považujú za neutrálne farby posledných desaťročí. Sivá farba nie je síce novým trendom ale kvalitným a overeným spôsobom ako poňať dizajn pre kuchynské linky. Práve pridanie lesku sivej farbe a vytvorenie tak metalického povrchu tvorí najnovší trend roku 2015. Metalické farby sú vhodné aj v teplejších odtieňoch medenej alebo zlatej, ktoré sa výborne vynímajú napríklad na doplnkoch v bielej kuchynskej linke.

Komentovať