Tonery HP – rokmi overená kvalita

Firma HP je jedným z lídrov na trhu čo sa týka nie len počítačov, ale kancelárskej techniky všeobecne. Do mnohých oblastí kancelárskej techniky, v ktorej sa firma HP pohybuje, patria aj tlačiarne a tlačiarenské zariadenia. Pri tlačiarňach však netreba zabúdať ani na jednu z ich najpodstatnejších častí. Hoci sa tu jedná o spotrebný materiál, práve tonery HP sa podieľajú veľkou časťou na rokmi overenej kvalite dokumentov vytlačených na týchto tlačiarňach.

Lacné tonery nemusia vždy ušetriť vaše peniaze

toner HPHoci sa to môže zdať lákavé, kúpa kompatibilného toneru nemusí byť vždy lacnejšou alternatívou v porovnaní celkových nákladov tlače pri kúpe originálneho toneru HP. Pri domácej tlači niekoľkých dokumentov týždenne sa častejšie stane, že sa náplň znehodnotí vplyvom zostarnutia. Avšak pri využití zariadenia v kancelárií je dôležité koľko kvalitných výtlačkov reálne získate z jedného tonera. Pri tomto počte si je potrebné uvedomiť, že niektoré kompatibilné tonery občas nefungujú presne tak ako majú a riziko nutnosti opätovnej tlače sa zvyšuje. Toto nijako nešetrí náklady na papier ani náklady na čas strávený opätovným tlačením.

Práve toto riziko opätovnej tlače do značnej miery minimalizuje využívanie originálnych tonerov HP. Vďaka ich presne plánovanému využitiu pre daný typ tlačiarne a súčasnému vývoju tlačiarne aj toneru HP, je riziko nepodarkov a zlých výtlačkov značne minimalizované.

Originálne tonery HP šetria životné prostredie

tonery HPAj pri takom artikli ako sú tonery do tlačiarne je dobré pozerať aký vplyv majú na životné prostredie. A práve tu je jeden z veľkých rozdielov medzi lacnejšími výrobcami kompatibilných tonerov, a originálnymi tonermi od firmy HP. Pri výrobe tonerov ako aj iných zariadení či spotrebnom materiály firma HP dohliada aj na čo najlepšie možnosti recyklácie už použitých tonerov. Takže originálne tonery sú pri ich správnej likvidácii zväčša menšou záťažou pre životné prostredie ako ich lacnejšie náhrady.

Tonery a náplne do tlačiarní od originálnych výrobcov nemusia byť vždy iba drahšou alternatívou. Pri kúpe nového toneru teda odporúčam zamyslieť sa aj nad kúpou originálnej varianty. Minimálne tonery HP dokazujú, že stojí za to si za kvalitu priplatiť.

Komentovať