Tonery do tlačiarne si treba vybrať správne

Keď vyberáte novú tlačiareň, je dobré si zistiť, ktorý model si môžete dovoliť prevádzkovať z dlhodobého hľadiska. Nezabúdajte, že tlačiareň nie je jednorazový náklad, ale dlhodobá investícia. Tlačiarne sa pri svojej činnosti spoliehajú na atramentovú kazetu či toner, ktoré sa z času na čas minú a treba dokúpiť nové. Pri ich kúpe je potrebné vedieť  niekoľko vecí, aby ste zo svojich peňazí vyťažili maximum a kúpili si správne tonery do tlačiarne či atramentové kazety.

tonery do tlačiarne
Premyslite si vopred, aké tonery do tlačiarne chcete používať

Je rozdiel medzi atramentovou kazetou a tonerom?

Bežná otázka pokiaľ ide o atramentovú kazetu a toner je, či je to jedno a to isté? Odpoveď je nie. V skutočnosti, hoci sa používajú na rovnaký účel, sú neuveriteľne odlišné a fungujú rôznymi spôsobmi. Atramentové kazety sa logicky používajú v atramentových tlačiarňach. Fungujú pomocou tekutého atramentu. Dodávajú sa buď v jednofarebných alebo blokových farebných kazetách. Toner sa zasa používa v laserových tlačiarňach a funguje zložitejším spôsobom. Namiesto tekutého atramentu využíva prášok, ktorý sa spája s papierom a vytvára tlač. Zvyčajne majú oveľa dlhšiu životnosť a vyššiu výťažnosť strán.

tonery do tlačiarne
Tonery do tlačiarne sú plne recyklovateľné

Atramentové kazety či tonery do tlačiarne?

Ak ste sa rozhodli pre atramentovú tlačiareň, jednou z prvých vecí, ktorú musíte urobiť, je pozrieť sa na inzerovanú kapacitu jej atramentových kaziet. Hustota atramentu je najdôležitejším faktorom pri určovaní počtu strán, ktoré môže vaša kazeta vytlačiť. Toto zistenie vám poskytne všeobecnú predstavu o prevádzkových nákladoch tlačiarne. Používanie originálnych atramentových kaziet od výrobcu by malo zabezpečiť, že sa nevyskytnú žiadne problémy s kompatibilitou a tlač bude bezchybná.

Pri laserových tlačiarňach sú jednou z hlavných súčastí tonery, ktoré pracujú ruka v ruke s jednotkou valca. Toner obsahuje prášok aj farbivá, ktoré premietajú obraz na valce, pričom konečný obraz sa replikuje na papier v tlačiarni. Ak chcete hľadať výhodnú ponuku tonerov, mali by ste sa poobzerať po väčších baleniach, pretože tie sú zvyčajne nejakým spôsobom zľavnené. Aj kombinované farebné balíčky môžu v priebehu času viesť k značným úsporám.

Komentovať