Toner do tlačiarne je skutočne zaujímavým médiom

Dnešné stolové tlačiarne do domácností a kancelárií sú skutočne špičkovými výrobkami.   Umožňujú nielen tlač čiernobielych a farebných materiálov, ale aj skenovanie, kopírovanie a prepojenia na mobilné zariadenia. Vybrať si môžeme zo širokej ponuky atramentových alebo laserových tlačiarní. Tie prvé poskytujú o niečo kvalitnejšie farebné tlače, ale ich prevádzka je o dosť nákladnejšia. Pestrosť ponuky tlačiarní od rôznych svetových výrobcov  na trhu je obrovská. Pri rozhodovaní sa pre konkrétnu značku a technológiu tlače je asi najpodstatnejšie dať si odpoveď na otázku, koľko toho asi potrebujeme v priemere vytlačiť v priebehu týždňa. Pokiaľ je to niekoľko strán, potom vhodnou voľbou je atramentová tlačiareň. Časté tlačenie väčšieho množstva rozmanitých dokumentov si už vyžaduje kvalitné laserové tlačiarne.  Prevádzkové náklady sú v porovnaní s atramentovými tlačiarňami prekvapivo nízke. Je to aj vďaka špeciálnym tonerom do laserových tlačiarní. Toner do tlačiarne sa dá obstarať veľmi jednoducho.

toner do tlačiarne
Toner do tlačiarne príde priamo za vami

Toner do tlačiarne je elektricky nabitý prášok 

    Jednou zo zaujímavých a základných súčastí laserových tlačiarní je tonerová kazeta, ktorej sa zjednodušene hovorí toner. Tonerové kazety obsahujú tonerový prášok. Je to jemná, suchá zmes plastových častíc, uhlíkovej černe, čiernej farby alebo iných farbív, magnetizovateľných oxidov niektorých kovov a určitého množstva niekoľkých tzv. separátorov.  Všetky tieto komponenty sa spoluzúčastňujú v zložitom tlačiarenskom procese. Výsledkom je na papieri vytvorený skutočný text alebo grafika. Toner sa prenáša na papier prostredníctvom elektrostaticky nabitej jednotky valca a počas tlače sa na papier prenesie pomocou vyhrievaných valcov. 

toner do tlačiarne
Dodávateľ vám vždy pomôže vybrať ten správny toner do tlačiarne

Farebná alebo monochromatická tlač 

     Dve základné zložky tonera, plastové častice  a štyri druhy pigmentu, majú  v procese tlače jednoduchú úlohu. Pigment poskytuje farbu, zatiaľ čo plast umožňuje pigmentu prilepiť sa na papier, keď sa plast zahreje a roztaví. Proces tavenia dáva laserovému toneru výhodu oproti atramentovej náplni v tom, že sa pevne viaže na vlákna papiera a odoláva vytváraniu drobných škvŕn. Poskytuje rovnomerný živý tón vytlačených obrázkov, grafov či fotografií  a vlastný text pôsobí na papieri ostro. Ďalšou výhodou tonera do laserovej tlačiarne sú náklady. Kancelárie si zvyčajne vyberajú laserové tlačiarne, pretože náklady na výmenu tonerových kaziet sú nižšie ako za kazety do atramentových tlačiarní. Laserové tlačiarne stoja spravidla len o málo viac ako atramentové tlačiarne. Vývoj nových konštrukcií tonerových kaziet pravdepodobne poskytne v najbližších rokoch ďalšie efektívnejšie riešenia pre kancelársku a domácu tlač. 

Komentovať