Tenisky sú obľúbenou obuvou na celom svete

teniskyExistuje nespočetné množstvo druhov obuvi pre vaše pohodlie. Jeden konkrétny druh obuvi, tenisky, je obuv vyrobená z rôznych materiálov s gumovou podošvou. Tenisky sú zväčša vyrobené z textilu – kanvas/plátno – alebo z kože a kombinácie syntetických materiálov. Tenisky boli prvýkrát vyrobené ako súčasť športového oblečenia, no v dnešnej neformálnej podobe sa používajú na každodenné nosenie. Sú  pohodlné a moderné s narastajúcimi trendmi. Ľudia, väčšinou muži, nosia tenisky do práce, do mesta, na stretnutia a podobne. V niektorých zahraničných štátoch je v školách povinná uniforma spolu s predpísaným typom obuvi. Niektorí študenti však uprednostňujú nosiť tenisky, pretože sú pohodlnejšie a všestrannejšie. Stále sa však vyrábajú aj špeciálne tenisky, určené na konkrétny druh športu, hlavne na tenis a basketbal. Tenisky majú v rôznych krajinách iné pomenovanie. V Británii im hovoria „trainers“ (tréner), v Amerike „kicks“ (kopanec), v Austrálii „runners“ (bežec) a v Južnej Afrike budete počuť pomenovanie „takkies“, no vždy je to rovnaký typ obuvi – tenisky.

Obujte si kúsok umenia | Tenisky pre ženy aj mužov

Tenisky ovplyvnili do veľkej miery aj hip hop-ovú kultúru, najmä od roku 1970, kedy sa veľa rapperov a svetoznámych športovcov podpísalo pod meno hlavných tvorcov tenisiek. Dnes sú tenisky oveľa viac prepracované, kvalitnejšie, no zároveň modernejšie, niektoré sú zo špeciálnej edície (keď sa vyrobí len zopár originálnych, jedinečných kúskov) a stávajú sa akýmsi vzácnym zberateľským kúskom. Cena niektorých takýchto kúskov sa šplhá aj na niekoľko stoviek alebo tisíc eur.

tenisky01Tenisky sú obľúbeným typom obuvi aj preto, že je na trhu skutočne široký výber farieb, vzorov a druhov. Tenisky boli kedysi tou najlacnejšou verziou topánok. Dnes dávajú tenisky nové možnosti kreativity rôznych dizajnérov. Čím originálnejší, tým viac predávanejší a drahší. Ľudia si tak kúpia nie len tenisky, ale zároveň aj  umenie, ktorým chcú vyjadriť svoj postoj, náladu alebo charakter.

Zaujímavé a originálne tenisky si teraz môžete kúpiť v eshope na www.rooftop.sk  V tomto eshope nájdete tenisky pre mužov a ženy značiek Nike a Adidas.

Komentovať