Tenerife si zamilujete!

Španielsko so svojimi okolitými ostrovmi patrí medzi najvyhľadávanejšie dovolenkové destinácie. Niet sa čomu čudovať – je to skutočný raj na zemi. Najmä slnečné Kanárske ostrovy a ich najväčší ostrov Tenerife žnú u turistov obrovský úspech. Pretože na rozlohe 2600 kilometrov štvorcových nájdete všetko čo by luxusná dovolenka mala mať. More, pláže, slnko, hory či exotická vegetácia sú len malou ukážkou toho, že dovolenka na Tenerife bude patriť k vašim najkrajším. Na tomto ostrove je úžasné najmä to, že sa tam môžete vydať kedykoľvek v roku, pretože ako jedna z mála európskych ostrovov má tento španielsky ostrov stabilné teplé počasie počas celého roka.

Tenerife

Kupujte letenky, Tenerife čaká!

Tenerife – rozprávkové pláže a romantický západ slnka

Baľte kufor, kupujte letenky a vydajte sa na dovolenku snov na Tenerife, kde na vás čakajú tie najkrajšie pieskové pláže aké ste doteraz videli. Predovšetkým tie na juhu ostrova patria k najvychytenejším. Kochať sa tu môžete nádherným podmorským svetom, priezračne čistým morom. Taktiež aj výnimočnými útesmi, zátokami a to ešte nespomíname západ slnka a iné skvosty. Urobte si prechádzku napríklad na strmé útesy Los Gigantes na západe ostrova alebo na 17 kilometrov dlhý Cueva del Vineto, ktorý siaha hlboko do jadra sopky. Obľúbeným miestom pre turistov je aj Puerto de la Cruz s členitým pobrežím, botanickou záhradou a obrovskými vlnami, čo z tohto miesta robí raj pre surfistov.

Tenerife

Na Tenerife môžete navštíviť aj krásny Siam park.

Tenerife – kam vyraziť?

Ostrov má svojim návštevníkom rozhodne čo ponúknuť. Zaujme vás nielen jedna z najkrajších zoologických záhrad na svete v spomínanom Puerto de la Cruz. Ale aj Národný park Teide, ktorého dominantou je sopka Teide s výškou 3.718m n.m. a oblohou tak jasnou, že pozorovanie hviezd bude pre vás obrovským zážitkom. Na Tenerife vás očarí aj dedinka Masca s nádhernou panorámou a cestičkou tak kľukatou, že sa vám určite zatočí hlava. Samozrejme netreba zabúdať ani na Národný park Anaga s lesmi zarastenými machom. Ďalej mestečko Garacicho s naturálnym bazénom či mesto Icod de los Vinos. Tam na vás okrem iného čaká aj 1000 ročný strom Dragon alebo jaskyňa s múmiami.

Komentovať