Tapety na stenu sú stále in. Neveríte?

Poznáme veľa materiálov, z ktorých sa tapety na stenu vyrábajú. Medzi základne patria papierové, vinylové či vliesové. Podľa stien sa potom odporúčajú pre hladké steny, latexové, alebo HP wallpaper. Ak máte stenu zrnitú, nerovnú, je vhodnejšie použiť vliesovú alebo vinylovú. Najzakladanejšie je si uvedomiť kam chceme tieto tapety umiestniť. Do kúpeľní alebo kuchýň sa odporučajú vinylové, ktoré prepúšťajú paru aj vlhkosť. Na povrchy kde hrozí častejšie mechanické poškodenie (čakáreň, detská izba, garáž) je dobré použiť vinylovú alebo vliesovú tapetu. Každopádne sa nie je čoho báť, lebo všetky tapety sa dajú laminovať. Laminácia znamená, že na tapetu sa nanesie jemná fólia, ktorá chráni povrch pred opotrebovaním sa.

tapety na stenu

Tapety na stenu sú aj vďaka 3D technológii stále žiadané.

Tapety na stenu – foto-tapeta

Viete si predstaviť, že denne vstávate s pohľadom na Niagarské vodopády? Ani ja som si to nevedel predstaviť. Za prvé som ich ešte na vlastné oči nevidel, a za druhé je to nerealistické vzhľadom na môj finančný rozpočet. Ale technológie postúpili vpred a najnovším svetovým trendom je vystavovať si takéto prekrásne fototapety na steny. Ich kvalita je priam neuveriteľná a keby sa vám pridal ešte zvuk k tejto tapete, tak ste rovno tam. Pomáha k tomu aj takzvaná 3D technológia, ktorá vás vtiahne do deja. Najkrajšie je na tom, že dneska vám už firmy vedia vytlačiť rôzne obrázky, len stačí popustiť uzdu fantázii a predstaviť si ten vyvolený obraz, ktorý vám urobí radosť. Fototapety proste zmenia vašu stenu na nepoznanie. Už skončilo obdobie bielych a nudných stien.

tapety na stenu

Tapety na stenu dokážu vo vás vyvolať pocit, že spíte priamo na pláži.

Tapety nie len na stenu

Každého z nás raz za čas postihne kríza, že potrebuje niečo zmeniť v domácnosti. Napríklad už pred mesiacom sa mi odlúpla časť z mojej krásnej drevenej skrine pri mojej nešikovnosti. Čo už, stáva sa, potom príde to rozhodovanie vyhodiť alebo renovovať. Pri tejto príležitosti som objavil novú pomôcku a to zrenovovať skriňu pomocou tapiet na mieru. Digitálne galérie vo firmách poskytujú neuveriteľnú paletu rôznych motívov, z ktorých si určíte vyberiete buď časť, alebo si spravíte úplné novu skriňu z nového nálepu. Dúfam, že vám tento článok pomohol ako mne a táto informácia vám pomôže pri renovácii.

Komentovať