Tabuľová farba vhodná na steny aj nábytok

Farba na kreatívnu prácu

Rozmýšľate o tom akou farbou natrieť steny v detskej izbe a chceli by ste niečo nápadité a jedinečné? Čo tak vyskúšať momentálny hit – tabuľové farby? Možno ste ostali prekvapení, pretože tabuľové farby sa vám spájajú so školskými lavicami,no to už dávno nie je tak. Tabuľová farba žne v dnešnej dobe obrovský úspech a len ťažko nájdete domácnosť v ktorej by ju nemali. Vytvorte si aj vy tabuľovú plochu a určite si ju zamilujete. Je vtipná, nevšedná, kreatívna, originálna a radosť z nej budú mať nielen dospelí, ale aj najmä deti. Skrášli steny, nábytok, poháre a mnoho iných povrchov a okrem dekoračnej funkcie má aj praktické využitie.

Tabuľová farba

Tabuľovu plochu ocenia deti ale i dospelí, dokážete si tam písať rôzne veci.

Praktická aj zábavná tabuľová farba

Tabuľovú plochu si môžete vytvoriť kdekoľvek vás napadne – fantázii sa medze nekladú. Najčastejšie sa však tabuľová farba používa na maľovanie steny v izbách či kuchyni alebo na zástenu v kuchynskej linke, no nie je nič nezvyčajné, ak ňou pomaľujete napríklad zaváraninové poháre a prerobíte ich tak na štýlové dózy. Na tabuľovú plochu si môžete navzájom písať odkazy, robiť nákupné zoznamy, načrtnúť svoj denný zoznam alebo si proste len tak kresliť. Môže byť úplne malá alebo môže zakrývať celú stenu – je to len na vás! Tabuľová farba nemusí byť len čierna (aj keď patrí medzi najpredávanejšie), je dostupná vo viacerých farbách, vďaka čomu si ľahko nájdete takú, ktorá sa vám bude najlepšie hodiť do interiéru.

Tabuľová farba v kuchyni

Tabuľovú farbu oceníte i v kuchyni ak si potrebuje zapísať rôzne poznámky.

Postup pri práci

Práca s tabuľovou farbou je veľmi jednoduchá a zvládne ju úplne každý. Ak ju idete nanášať napríklad na drevo, povrch dobre ošmirgľujte a zbavte prachu, následne farbu aplikujte štetcom či valčekom. Pokiaľ maľujete stenu, mala by byť dohladka vystierkovaná, pretože zrniečka prekážajú nielen pri samotnom kreslení, ale aj pri umývaní kriedy zo steny. Stenu je potrebné napenetrovať, potom sa nanesie tabuľová farba v pomere 2:1 (farba : voda) a po zaschnutí aplikujte ešte jednu až dve vrstvy neriedenej tabuľovej farby. Hotovo. Farba schne asi 12 hodín a hneď nato je pripravená na vaše kreatívne výtvory.

Komentovať