Svojrázne kuchyne zariadené v eklektickom štýle

kuchyne

Kuchyne v eklektickom štýle si vás získajú svojou hravosťou

Ak vám nič nehovorí v súčasnosti veľmi populárny minimalistický interiér a radšej si vytvárate interiér vo vlastnom svojráznom (napr. eklektickom) štýle, kde môžete kombinovať moderné prvky s tradičným či vidieckym štýlom a vytvoriť tak priestor, ktorý bude pôsobiť harmonicky napriek tomu, že je vlastne kombináciou na prvý pohľad zdanlivo nekombinovateľných štýlov, tak týchto pár riadkov o kuchyni v eklektickom štýle je adresovaných práve vám. Pre vytvorenie takéhoto eklektického interiéru či kuchyne potrebujete určitú dávku fantázie a citu pre kombinovanie, pretože kuchyňa v eklektickom štýle rozhodne nemá pôsobiť ako sklad nepotrebných vecí, ale mala by pôsobiť sviežo a mať svoj šarm a punc originality bez ohľadu na to, koľko rôznych štýlov v nej spojíte.

Kuchyne v eklektickom štýle spájajú staré s novým

Pre kuchyne v svojráznom eklektickom štýle je ideálnou kombináciou spájať staré prvky s novými a modernými, napr. kombinácia novej a modernej kuchynskej linky a starodávneho masívneho dreveného jedálenského stola so stoličkami a doplnkami typickými pre vidiecky či vintage štýl (napr. prútené koše či kvietkovaný porcelánový servis) je priam stvorená pre tento typ kuchyne. A platí to aj opačne, keď kuchyňu vo vidieckom či rustikálnom štýle doplníte moderným minimalistickým štýlom. Zaujímavo pôsobí aj jedálenský stôl kombinovaný so stoličkami, z ktorých každá je úplne odlišná a originálna. Ničím nezvyčajným nie je ani kombinovanie kuchynskej linky, kde spodné skrinky sú v modernom dizajne a vrchná časť v tradičnom drevenom dezéne.

kuchyne

Vneste do kuchyne svoj vlastný štýl!

Funkčné kuchyne, ktoré majú svoj osobitý štýl

Týmto spôsobom si vo svojej domácnosti vytvoríte naozaj jedinečné kuchyne, ktoré majú svoj osobitý štýl a charizmu, ale nezabúdajte ani na to, že kuchyňa musí byť dokonale praktická a funkčná, aby mohla spĺňať svoj prvoradý účel a tým je príprava jedla. Takéto eklektické kuchyne vznikajú postupne krok za krokom a potrebujú čas, aby sme ich doviedli k úplnej dokonalosti a kráse. Tak len smelo do toho, buďte originálny, tvorte a kombinujte!

Komentovať