Svietidlá vhodné najmä do interiéru

Výber správneho osvetlenia má obrovský vplyv na celkovú atmosféru v interiéri a hoci pri výbere vhodného svietidla platia určité nepísané pravidlá, väčšina ľudí si osvetlenie vyberá na základe ich dizajnu a ceny. Pritom si nevšímajú také dôležité parametre akými je napríklad svetelný výkon či veľkosť svietidla. Vezmite si takú obývačku. Je to bezpochyby tá najpodstatnejšia miestnosť v dome, kde ako rodina trávime najviac svojho voľného času a navyše v nej vítame aj všetky naše návštevy. Preto keď vyberáte vhodné svietidlá do nej, myslite na to, že by mali byť primeranej veľkosti vzhľadom na veľkosť obývačky a mali by byť aj dostatočne výkonné, aby bez problémov nasvietili celú obývačku pri akejkoľvek príležitosti.

luxusné svietidlo

Luxusné svietidlo ktoré vám okrášli domácnosť.

Svietidlá a ich delenie

Svietidlá vo všeobecnosti poznáme nástenné a stropné, no netreba zabúdať ani na obľúbené stolové lampy, bez ktorých by nebol kompletný žiadny domov. Jeden druh osvetlenia v miestnosti však nikdy nestačí, preto je vhodné kombinovať napríklad bodové osvetlenie či luster s nejakými peknými nástennými svietidlami, ktoré možno nebudú mať také jasné svetlo ako stropné osvetlenie, no prinesú do miestnosti tlmené svetlo a intimitu. Nočná lampa položená na komode alebo na príručnom stole už len podčiarkne celkovú  atmosféru a zároveň bude perfektným bytovým doplnkom, ktorý skrášli a ozvláštni akúkoľvek miestnosť.

detské svietidlo

Detské svietidlo ktoré si vaše dieťa určite zamiluje.

Technické parametre

Svietidlá netreba kupovať len podľa ich atraktívneho dizajnu, treba si všímať predovšetkým ich technické funkcie, aby boli nielen pekné, ale predovšetkým funkčné. V prvom rade sledujte spotrebu a výkon svietidla. Na trhu dnes už nájdete také, ktoré aj pri malej spotrebe dodávajú relatívne silnú intenzitu svetla – napr. LED osvetlenie. Všímajte si aj intenzitu svetla – do pracovne potrebujete vyššiu intenzitu, zatiaľ čo pri odpočinkových činnostiach nižšiu. No a v neposlednom rade nezabúdajte na farbu svetla, pretože denné aj umelé svetlo má rôzne farby – farba svetla sa udáva v Kelvinoch (K) a platí, že čím viac Kelvinov svietidlo má, tým viac sa farba podobá dennému svetlu.

Komentovať