Svedomito vybrané lustre oživia váš domov

Aby ste vášmu domovu dodali novú „šťavu“, nemusíte kupovať nový nábytok, vymieňať všetky dekorácie alebo drahocenné doplnky. Pre šmrnc vášho domova postačí len nový dizajnový luster. Preto si dnes povieme na čo sa zamerať pri výbere nového lustra.

V jednoduchosti je krása

lustre

Aj jednoduché lustre môžu byť pekné a zaujímavé

Luster je ako čerešnička na torte vašej izby a preto je potrebné mu venovať pozornosť. Už v minulosti sa v hradoch, zámkoch alebo iných sídlach vplyvných ľudí umiestňovali masívne krištáľové lustre, ktoré vyvolávali pocit noblesy. Ak však patríte medzi ľudí, ktorých neláka luxus krištáľu, ani extravagancia moderného umenia, môžete interiér doplniť jednoduchým a štýlovým svetlom. Takýto luster výborne doplní interiér a nebude zbytočne odvádzať pozornosť od iných zaujímavých interiérových kúskov. Sám za seba však stále bude svojráznym štýlovým doplnkom. Luster však nemusí zaujať len tvarom. Farebné prevedenie môže dodať štipku extravagancie alebo ešte posilniť jednoduchý výzor.

 

Ako umiestniť lustre podľa Feng-Shui..

lustre

Krásny krištáľový luster v kuchyni

Ak má miestnosť pravidelný tvar (štvorec, obdĺžnik), potom luster patrí do jej stredu – uprostred miestnosti posilní energetické centrum. Centrum zodpovedá nielen za rovnomerné a harmonické rozdelenie energie, ale i za zdravie a vitalitu obyvateľov. Päťka je číslo vyjadrujúce centrum. Ak si teda vyberiete do obývacej izby luster s piatimi žiarovkami, bude to výborný symbol na posilnenie centrálnej energie. Dôležité je, aby všetky lampičky boli funkčné! Pre výber materiálu centrálneho lustra je vhodný krištáľ. Dobrým trikom na zosilnenie centrálnej energie môže byť i dúhový krištálik zavesený do stredu miestnosti. Do spálne nad posteľ sa odporúča vyberať také lustre, aby pôsobili ľahko a nenápadne. Vhodné je napríklad oblé, priliehajúce k stropu. Za pomoci svetla sa dá upravovať chýbajúci sektor v dome, ktorý nemá správny tvar (napríklad do L atď.). V tomto prípade sa svetlo umiestňuje zvonku. Svetlo nasmerované na ostré rohy, šikminy a trámy znižuje ich negatívny vplyv. Na tieto účely sa dajú úspešne používať bodové svietidlá alebo stojacie lampy.

Komentovať