Svadobný dar – praktický či originálny?

Pozvanie na svadbu okrem potešenia z blížiacej sa radostnej udalosti v rodine či u priateľov prináša aj určité starosti, ktoré s našou účasťou na svadbe úzko súvisia. Musíme vyriešiť, čo vhodné si na svadbu oblečieme, ale aj to, aký svadobný dar vyberieme. Niekedy je výber svadobného daru naozaj neľahkou úlohou, najmä ak chceme mladomanželom podarovať niečo, čo ich určite poteší a bude pre nich tým pravým či už praktickým alebo spomienkovým darom.

Praktický svadobný dar…

svadobný dar

Aj praktický svadobný dar môže byť originálny!

Pri výbere svadobného daru zohráva veľkú úlohu najmä to, aký blízky vzťah máte s pozývajúcimi a ako dobre ich poznáte. Je rozdiel, ak kupujete svadobný dar napr. ako krstní rodičia alebo blízki priatelia páru. Možností je veľa, od praktických vecí vhodných do domácnosti, ako napr. poháre, taniere, zapekacie misy, hriankovače, kávovary, sady hrncov, mixér, fotoaparát či vysávač až po rôzne originálne darčeky.

…alebo radšej originálny?

Originálne darčeky vyžadujú štipku fantázie a vedomosti o záľubách dvojice. Párik romantikov určite poteší album či puzzle fotiek zo starých čias, ale aj namaľovaný obraz, prípadne karikatúra dvojice. Veľmi vhodné sú poukazy na romantické výlety napr. do Prahy, Paríža, Benátok, Ríma a iných zaujímavých miest alebo víkendové wellness pobyty. Pre športové typy môžete kúpiť permanentku na určité športové podujatia alebo poukaz na adrenalínový zážitok, ako napr. zoskok padákom, vyhliadkový let balónom a podobne. Originálnym  svadobným darom môže byť aj súprava spoločenských hier, permanentka do opery či ohňostroj.

svadobný dar

Let balónom je skvelý a originálny svadobný dar

Finančný dar a zoznam darov

Veľa ľudí stále svadobný dar rieši aj darovaním určitej sumy peňazí, ktorú môžu novomanželia použiť podľa vlastného uváženia. Aj keď sa to môže zdať neosobné, mnohé páry to ocenia, najmä ak stavajú rodinný dom, zariaďujú byt alebo plánujú svadobnú cestu či kúpu auta. Práve finančným darom im môžete výrazne pomôcť. Na niektorých svadbách je módou vypracovať zoznam konkrétnych darov, ktoré by sa mladomanželom hodili aj s konkrétnym miestom, kde sa dajú zakúpiť. Potom sa už svadobný hostia vzájomne dohodnú kto čo kúpi.

Či už sa rozhodnete pre svadobný dar praktický, originálny alebo finančný, vždy myslite na to, čo urobí najväčšiu radosť neveste a ženíchovi.

Komentovať