Štrk do akvária vyrobený z horniny zeolit – skvelý pomocník!

štrk do akvária

Štrk do akvária zo zeolitu využijete v menšom aj veľkom akváriu

Chcete mať doma nádherné akvárium? Či už menšie a sladkovodné, ktoré bude slúžiť ako dekorácia do obývacej izby alebo ako rozmerné akvárium s morskou vodou, ktoré bude slúžiť a ako zaujímavý interiérový doplnok, napr. ako predeľovacia stena medzi dvoma miestnosťami… Akvárium v dome je jednoducho nadčasovou záležitosťou, ktorá nikdy neomrzí. Avšak, ak chcete, aby sa stalo skutočnou ozdobou vášho príbytku, vyžaduje si aj kvalitnú starostlivosť. S tou vám (okrem iného) môže pomôcť napr. novinka – štrk do akvária zo zeolitu. Čím je jedinečný a ako vám konkrétne môže pomôcť? Prečítajte si tu…

Aby bola voda čistá a číra…

Základom každého zdravého a pekne vyzerajúceho akvária je biologicky čistá a číra voda. Tá sa zabezpečuje viacerými spôsobmi, z ktorých najdôležitejšími sú kvalitná filtrácia a pravidelné čistenie vody. Všetci to však poznáme – väčšina dňa strávená v práci a keď prídeme domov, čistiť akvárium sa nám už priveľmi nechce. Preto je zníženie frekvencie čistenia akvária viac než len žiadané. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je aj pridať doňho štrk do akvária vyrobený z horniny zeolit – tá totižto, pokiaľ ide o čistenie, dokáže robiť naozaj divy.

Prečo štrk do akvária vyrobený zo zeolitu?

Hornina zeolit a z neho vyrobený štrk do akvária je 100% prírodný produkt, ktorý nie je nijak závadný pre akvárium a život v ňom. Má však úžasné vlastnosti, ktoré pri žiadnom klasickom štrku nenájdeme. Tieto vlastnosti spočívajú v schopnosti adsorbovať látky rôznych skupenstiev, čo zabezpečuje akési „samočistenie“ akvária. Treba poznamenať, že zeolit je schopný adsorbovať nie len mechanické nečistoty (napr. zvyšky potravy pre rybičky), ale aj chemické nečistoty (napr. amoniak, ktorý rybičky v akváriu vylučujú). Tým sa výrazne znižujú nároky vody v akváriu na pravidelné čistenie.

štrk do akvária

Štrk do akvária vyrobený zo zeolitu je aj veľmi dobrým dekoračným prvkom

…aj ako dekorácia!

Okrem tejto čistiacej funkcie však štrk do akvária vyrobený zo zeolitu veľmi efektívne plní aj dekoračnú a estetickú funkciu. Hoci sa pri jeho výrobe nepoužívajú žiadne farbivá, ako dekorácia na dne akvária poslúži veľmi dobre – presvedčte sa o tom sami!

Komentovať