Stierka na stenu – všeobecné informácie

Odhodlali ste sa na prerábku bytu alebo rekonštrukciu domu a prepočítavate rodinný rozpočet? Sú činnosti, pri ktorých si viete byť nápomocní aj sami a nevyužiť tak služby robotníkov. Jednou z takých činností, ktorú by ste mohli zvládnuť aj vy, je stierka na stenu. Ak ale pre vás nie je dôležitý rozpočet , prípadne si na to sami netrúfate, pokojne sa zverte odborníkom, ktorí určite okrem toho, že vám poradia a predajú samotnú stierku, vám aj všetko zrealizujú.

Viete ako správne stierkovať?

Ako správne stierkovať

Prvým, veľmi podstatným a dôležitým krokom pred samotným stierkovaním, je pripraviť miestnosť na prácu, teda starostlivo pozakrývať všetok nábytok, prípadne ho niekam dočasne preniesť. Ideálne je, keď si pripravíte aj drevenú dosku, ktorú prisuniete na zem k stene. Takže ak vám náhodou pri naťahovaní stierky frkne na zem, z drevenej dosky škvrnu jednoducho len zotriete a podlahu už nemusíte od zaschnutej škvrny drhnúť. Dobrý nápad, nie?

Mať k dispozícii kvalitné náradie je dôležité.

Ktorá stierka na stenu je tá naj?

Samozrejme je to len a len na vás, akú stierku si vyberiete. Z pohľadu dlhotrvácnosti a nadčasovosti je celkom vhodná betónová stierka. Je to polymércementová zmes v práškovej forme, do ktorej sa dá primiešať farebný práškový pigment pre hĺbkové prefarbenie betónových a maltových zmesí. Takáto stierka vyzerá určite krajšie ako nejaká tapeta. A aký je správny postup pri namiešaní farebnej stierky? Skutočne to nie je žiadna veda. Stačí ak zmiešate 1kg betónovej stierky s 0,2l studenej vody zmiešanej s plastifikátorom pomocou elektrického miešadla, až pokým vám nevznikne homogénna zmes. Pokiaľ chcete primiešať aj farebný práškový pigment, iba ho rozmiešate v studenej vode a primiešate k už pripravenej zmesi.

Nanášanie stierky na stenu

Nanášať stierku na stenu môžete viacerými spôsobmi. Buď použijete tzv. kruhové stierkovanie, teda zmes budete rozotierať krúživými pohybmi, ako keby do kruhu, alebo diagonálne stierkovanie, kedy sa zmes rozotiera diagonálne do oboch strán stien. Alebo si zvolíte stierkovanie vodorovné, kedy sa zmes nanáša vodorovne, teda rovno do oboch strán stien. Tak ako, idete do toho?

Komentovať