Stačia vám topánky nad členky alebo radšej čižmy na zimu?

Bez niekoľkých vrstiev teplého oblečenia, rukavíc a pokrývok hlavy sa v zimných mesiacoch určite nezaobídeme. Kľúčová je ale bez diskusie dobre zvolená zimná obuv. Pokiaľ nemáme dlhodobo nohy v teple a suchu počas sychravých a vlhkých dní, potom nás ani ten najkvalitnejšeí teplý zvrchník príliš neochráni pred prechladnutím. Aj tu platí pri výbere zimnej obuvi vrátane tých čižiem, že by sme mali dať prednosť kvalite. V praxi to znamená radšej investovať do jedného skutočne dobrého páru topánok na zimu či čižiem, než doma v botníku hromadiť dosť nekvalitné kúsky.

čižmy

Čižmy môžu byť veľmi pekným doladením outfitu

Čižmy sú príliš a poltopánky málo? Skúste topánky nad členky

Investovať do topánok dnes naozaj nie je prejav snobstva. Ide o pohodlie, ale aj o zdravie. Chodiť celý deň v premočených ponožkách alebo s premrznutým prstami na nohách sme asi zažili mnohí. Väčšina topánok sa vyrába hlavne lepením. Takáto obuv vám väčšinou nevydrží dlhšie ako jednu zimnú sezónu. Zimná obuv podlieha tiež módnym trendom, ale vždy by sme mali v prvom rade myslieť na naše zdravie. Ako si teda vybrať správnu zimnú obuv, aby bola nielen trendy, ale aj zdravá a pohodlná? V každom prípade by mala byť kožená.

čižmy

Nech je pokojne zima tuhá

Ako si teda vybrať čižmy na zimu?

Čižmy patria medzi najobľúbenejšiu zimnú obuv. Ak si vyberiete tie správne čižmy, budete ich môcť nosiť ako k šatám či kostýmom, tak aj k nohaviciam. Čižmy dokážu krásne podtrhnúť ženskú nohu a zvýrazniť ženskú zmyselnosť. Ženy sa širším lýtkom si musia vybrať taký model, v ktorom sa nebudú cítiť príliš stiesnene. Ak pri výbere čižiem na zimu váhate medzi dvoma veľkosťami, potom si zvoľte vždy tú väčšiu. V zimných mesiacoch uprednostňujeme väčšinou hrubšie ponožky, pretože je potrebné myslieť predovšetkým na pohodlnosť a teplo. Dôležitým kritériom pri výbere čižiem je výška podrážok. V zimných mesiacoch je zem často pokrytá zamrznutým snehom a vyššia podrážka nám poskytuje lepšiu tepelnú izoláciu od studenej zeme.

 

Komentovať