Pohodlné športové oblečenie do prírodných podmienok

športové oblečenie

Do prírody voľte športové oblečenie, v ktorom sa bude cítiť dobre

O pozitívnych vplyvoch pobytov v prírode na naše celkové zdravie určite nepochybuje nikto z nás. Ja osobne preferujem krátkodobejšie výlety hlavne do odľahlejších oblastí. Vychutnávam si tak trocha samotu, nemusím byť obklopený turistami alebo šľapať na nejaký kopec v zástupe. Preto, aby sme si zabezpečili úspešné a zároveň aj pohodlné absolvovanie aj niekoľkodenných  pobytov v prírode a na horách, musíme niečo aj vopred urobiť.   Dôležitá je nielen psychická odolnosť a dobrá fyzická kondícia, ale veľmi dôležitý je tiež správne športové oblečenie.

Vhodné športové oblečenie je základ

Určite každý aj menej skúsený turista vie, že niektoré túry môžu byť veľmi náročné a sú sprevádzané náročnými podmienkami a náhlymi zmenami počasia.  Taká horská túra hustými mokrými lesmi a prekonávanie potokov má svoje čaro, ale vyžaduje si mať na sebe kvalitné športové oblečenie. Prekonávanie  kosodrevinou porastených hrebeňov môže mať vplyv napríklad na otlaky nôh. V noci sa môžeme triasť zimou v nevhodne zvolenom spacáku alebo zatekajúcom stane. Stručne povedané, výberu vhodného outdoorového vybavenia a športového oblečenia  treba vopred venovať dostatočnú pozornosť.

Kvalitná obuv bezpodmienečne

Jednou z najdôležitejších a často dosť podceňovanou súčasťou našich pobytov v prírode je športové oblečenie, ktoré slúži k správnej regulácii telesnej teploty a odvádzaniu telesnej vlhkosti počas našich fyzických aktivít. Hoci sa to nezdá, ale správny výber outdoor oblečenia nám spríjemní krátke prechádzky v prírode. Kvalitné športové oblečenie zvýši fyzický výkon pri vykonávaní niektorého športu, alebo môže byť veľmi užitočným pomocníkom pri náročných vysokohorských túrach.

športové oblečenie

Správna obuv je tiež nevyhnutná

Aká je vaša vlastná predstava o športovom oblečení?

Pri výbere vhodného športového oblečenia by sme sa mali zamyslieť nad niekoľkými vecami. Už ste si odpovedali na otázku, aké podmienky vás pri danej športovej alebo turistickej aktivite v drsnejších prírodných podmienkach asi čakajú? Už ste si tiež stanovili, koľko peňazí za športové oblečenie chcete minúť? Alebo už viete, kde športové oblečenie chcete zakúpiť?  Odpovede na všetky tieto otázky sú pri výbere športového oblečenia dôležité.

Komentovať