Sociálne média pre váš webdesign

webdesign

Sociálne médiá sú v dnešnej dobe pre webdesign mimoriadne dôležité

Koľko času priemerne trávite denne na sociálnych médiách? Či už ste na počítači alebo si ich prezeráte cez smartphone či tablet, určite to nie je málo a preto stojí za zváženie, či by webdesign vašej (novej) stránky nemal sociálne média obsahovať tiež. Totižto, vzhľadom na obľúbenosť sociálnych sietí medzi bežnými užívateľmi, pre firmy je to jeden z možných (a veľmi efektívnych) spôsobov, ako sa na internete prezentovať. Ak aj vy vlastníte firmu a spolu s ňou aj web stránku, je na čase porozmýšľať nad tým, či by váš webdesign nebolo vhodné doplniť aj o sociálne médiá.

Najprv web stránka až potom sociálne médiá

Pri prezentácii firmy, produktu či služby, niet pochýb o tom, že najvhodnejším spôsobom komunikácie s potenciálnymi klientmi je práve web stránka. Tá sa totižto udáva na vizitkách, na rôznych druhoch reklamy (inzeráty, plagáty, billboardy) a tiež, ak sa vás niekto spýta, kde na internete vás nájde, zväčša ho odkážete na vašu web stránku a nie na váš účet Facebooku, Twitteri, Google+, LinkedIn či na inej sociálnej sieti. Preto je dôležité, aby webdesign vašej stránky odkázal práve na danú sociálnu sieť.

Webdesign prispôsobený pre sociálne médiá

Ako však odkázať návštevníkov vašej web stránky na vašu sociálnu sieť? Najlepším riešením je umiestnenie tzv. „social buttons“ na nejaké viditeľné miesto na vašej web stránke. Jednou možnosťou je ich umiestnenie napr. v hlavičke stránky alebo v bočnom panely, avšak kreativite sa v tomto smere medze určite nekladú. Takýmto spôsobom budú môcť užívatelia na vašej stránke označiť, či sa im daná podstránka (jej obsah, obrázky a pod.) páčila, prípadne budú môcť pridať komentár alebo ju dokonca zdieľať medzi svojimi priateľmi.

webdesign

Ikonky sociálnych médií môžete pokojne prispôsobiť pre webdesign vašej stránky

Pravidelný prístup k novinkám na vašom webe

Podobne by mal váš webdesign obsahovať aj možnosť „Follow“ – teda možnosť sledovať priamo celé profily (nie len určité príspevky) na vašich soc. sieťach. Na týchto profiloch budú mať následne užívatelia možnosť sledovať všetky vaše novinky, ako napr. nové produkty, služby, aktualizácie či rôzne akcie, ktoré ponúkate. Obrovskou výhodou je aj to, že ak tieto sociálne siete navštevujú pravidelne, ku všetkým informáciám sa dostanú automaticky, nebudú teda musieť neustále sledovať vašu web stránku či registrovať sa do newslettera (čo väčšina ľudí aj tak nemá rada).

Komentovať