Sociálna starostlivosť o seniorov a jej možnosti

Ľudia po infarkte či seniori potrebujú často starostlivosť rodiny alebo svojich blízkych. Tí sa musia s novo-vzniknutou situáciou veľmi rýchlo vyrovnať a ešte sa aj musia naučiť, ako sa o blízkych čo najlepšie postarať. Prichádzajú do styku so situáciou, ktorú do tej doby nepoznali. Členovia rodiny majú zväčša pocit, že sociálna starostlivosť o seniorov nie je ľahká, nemajú potrebnú skúsenosť a nevedia čo robiť. Rodiny majú svoje záväzky, rytmus a vlastné  povinnosti. Týmto rodinám alebo ošetrujúcim osobám sa ale v dnešnej dobe vytvárajú možnosti, ako si pomerne komplikovanú starostlivosť zjednodušiť.  

sociálna starostlivosť o seniorov
Seniori vašu snahu ocenia

Zvážte všetky alternatívy

Naša krajina sa snaží sústrediť starostlivosť o staršie osoby do ústavov a domovov pre seniorov rôzneho typu namiesto toho, aby im umožnila samostatný a pritom výrazne lacnejší život doma, kam by za nimi mohli dochádzať zdravotníci alebo ich blízki. K tomu je tiež nutné pripočítať klesajúcu kvalitu starostlivosti v ústavných zariadeniach, ktorej príčinou je nedostatok kvalifikovaných odborníkov v odbore. Tí radšej masovo odchádzajú za prácou do zahraničia, kde sú za podobnú prácu platení aj tri krát viac. Sociálna starostlivosť o seniorov tak môže byť pre obe strany oveľa príjemnejšou záležitosťou v domácom prostredí, kde si môžete vypomôcť aj rôznymi technickými zariadeniami, ktoré vám túto činnosť uľahčia. Z mnohých takýchto pomôcok dávame do pozornosti v zahraničí veľmi populárny náramok prvej pomoci. Zariadenie, ktoré nestráca čas a zachraňuje životy. Seniori si totiž v ťažkých situáciach často nedokážu privolať pomoc, a to sa im môže stať osudným. Takýto náramok je možné ľahko a stále nosiť na ruke, a v kritických situáciach zalarmuje pomoc na základe jedného stlačenia.

Náramok prvej pomoci posúva startostlivosť na vyšší level

Pojmite seniorský vek správne

Seniorský vek by sme mali chápať ako začiatok nového života. Potom, čo sa ocitneme v dôchodku, by sme si mali uvedomiť, že síce ide o koniec jednej etapy, ale aj o začiatok druhej. Treba sa preto na túto etapu pripraviť čo najlepšie a udržiavať si pozitívne myslenie.

Komentovať