Slovák na poľovníckom zájazde na Slovensku

Žijem v zahraničí už dlhú dobu, prakticky od skončenia vysokej školy. Po škole som si nemohol nájsť prácu, ktorá by ma bavila a bola zaplatená tak ako by som chcel. Tak som si, podobne ako viacero spolužiakov, zbalil veci a išiel skúsiť šťastie do sveta. Precestoval som viacero krajín, až som nakoniec zakotvil v Nemecku, kde som sa nakoniec aj oženil a ostal žiť natrvalo. Hoci som vždy miloval poľovanie, až tu som sa mu znova mohol začať venovať.

Plnenie mojich poľovníckych snov

Ako ubiehali roky, začal som si plniť aj moje poľovnícke sny. Začal som sa venovať cestovaniu za poľovačkami. Navštevoval som viaceré destinácie v Európe aj mimo starého kontinentu. Až som raz pri prezeraní poľovníckych stránok narazil na Slovenskú poľovnícku cestovku. Ako som si prezeral stránky, zaujala ma aj ponuka poľovania na Slovensku. Po dlhom váhaní som sa nakoniec rozhodol osloviť firmu a zistiť čo vlastne ponúkajú.

Poľovačka na Slovensku na top úrovni

polovanieNakoniec som sa s majiteľom dohodol na mojej poľovačke na Slovensku. Už podľa mena som vedel, že jednám so Slovákom. Po príchode na Slovensko som sa presunul priamo do zvernice v Kočovciach pri Novom Meste nad Váhom, kde ma už čakal môj sprievodca a majiteľ cestovky osobne.

Po príchode a predstavení sme začali riešiť posledné detaily už dohodnutej poľovačky. Moje skúsenosti s poľovníkmi zo Slovenska boli staré viac ako desať rokov a preto ma prekvapil profesionálny prístup a kvalita služieb. O všetko bolo postarané dokonale. A po viacerých dňoch strávených na posede sa mi podarilo skoliť aj trofejného daniela, čiže to bola veľmi úspešná poľovačka.

Trošku naštvaní známi na Slovensku

Keď sa o mojej poľovačke dozvedeli blízky na Slovensku boli trošku šokovaní, prečo som išiel poľovať na Slovensko cez cestovku. Po tom ako som im však opísal celú poľovačku uznali, že na takejto úrovni by mi ju asi ťažko vedeli zorganizovať. Nakoniec som pár dní pred odchodom strávil aj s nimi a najbližšie pôjdeme s Fahou na poľovačku spolu, ale tentokrát asi do Afriky. Už teraz sa teším.

Komentovať